bugün

anketim biçim biçim hafız. tam yapacakken, insana "ulan yapsam mı yapmasam mı? yapsam ters mi teper? şimdi değil de sonra mı yapsam?" sorularını sorduran hareketlerdir.

* yeni samimiyet kırılan kızla evde öpüşme eşiği var ya aga. koltuğa oturdun öpüşüyorsun, boyna falan inip çıkıyorsun dudaklarınla derken o kritik bölge ve o bölgeye yönelen kritik hamle: meme-memeye avuç (ahahahasss hani sözlükten kız düşürmek diye bi şey var ya aga? varsa da şu an benim için o kapılar kapandı çok net)

* ortam gerilmişken "ne diyon billllader sen!" demek,

* tenhada bir ihtiyaç için camları buğulu arabaya yanaşıp bi şeyler sormak,

* hasta olunan bir memeye gözleri dikmek,

* tanınmayan mahalleye gece vakti girildiğinde, bidonda yanan ateş etrafında toplanan irili ufaklı 6-7 gencin konuşlandığı yoldan geçmek,

* evlenme teklifi,

* limitinden emin olunmayan kredi kartını, taze manitanın yanında hesap için uzatmak,

* istifa etmek,

* insanların yanında karın ağrısından ölürken, parçalı ve sessiz vaziyette osurmaya kastetmek,

* sözlükte, içinde 49 tane meme içeren entry girmek.

gördüğünüz gibi hassas bir adamım. sıklıkla tedirgin olurum. *
arabanız, motorunuz, ıvırınız zıvırınız varken, birden biri çıkar, kafa karıştırır.

atıyorum 7.000 tl'lik motorunuz var. aklınızda hiç satmak yoktur. değiştirmek, takas etmek yahu mazot alıp sağa sola gitmekten başka hiçbir şey yoktur. hatta vize yaptırmak dahi amk.

neyse adam gelir der ki "motoru çok beğendim. 7.700 tl'ye hemen alırım". al işte. al aga ortada hiçbi şey yokken, huzurlu, gamsız dolaşırken kafa açıyor ibne. satsan bir dert satmasan bir dert bu saatten sonra. her türlü zarardasın aga.

acayip tedirgin oluyorum böyle davalarda. kendimi, yalan rüzgarındaki her akşam kendini viskiye vuran viktor gibi hissediyorum:

görsel
http://www.capsverlan.com...gur-karikaturleri-834.jpg
Yolda çözülen ayakkabı bağcını bağlamaktır.
ilk öpücük gerilimlidir.
iktidar partisine oy vermek. Akabinde acaba bir dahaki seçime kadar anama kaç kişi sövecek kaygısı bastırır.
Diyafon gelen ' kim o' sorusuna ' ben' diye cevap vermek.

Hep bir ' ya tanımazsa ' korkusu.

Yaşamak değil de beni bu telaş öldürecek!
bir gün boyunca ayakkabıyla dolaştıktan sonra arkadaşa gitmek ve lan acaba kokuyor mu deyip çaktırmadan koklamaya çalışmak.ha bir de elde kalan sümüğü yol boyu çıkaramayıp mal gibi arkadaş ortamında kalmak.
osurmak.
denizde dalgalı günde amuda kalkmak.
minibüsün durmaya yakın olduğu an inmek.

'lan tam durmadı ama ayağımı atsam düşer miyim' diye düşündüren harekettir.
kış günü büyük abdeste çıkmak.
internet bankacılığından para transferi yapmak. hele hele o iban numarasını giriyorsun ya çok geriliyorum.
öperken kafamı sağa mı çevirsem sola mı çevirsem karmaşası.
Para taşımak.
Bomba imha uzmanının kablo kesmesi.
Özür dilemek.
Evet, gerginlik yaratır ama çoğu zaman işe yarar.
güncel Önemli Başlıklar