bugün

götünüzü sağa sola doğru kıpırdatarak hafif yükseltmek.
"geçebilir miyim? bir sonraki durakta ineceğim." demek.
telefonla birini arıyormuş gibi yapıp "şimdi iniyorum beni karşıla." demek.
basıp gidicek forvet lazım deyip birdenbire kafayı çevirmek.
"Müsait bi yerde" diyerek harekete geçmek.
kucakta duran sırt çantasını kaldırmak. bazen bu hareketi sırf yanımdakini heyecanlandırmak için yapıyorum.
çantayı koluna takmak.
varsa çantayı kucağa alıp öteki elle öndeki koltuğa tutunarak hafif hafif kıpırdanmak. bu sırada kafayı kaldırıp aracın ön camından dışarıya bakmayı da ihmal etmeyin. zaten yandaki yolcu kıllanacaktır.
öhm gibi anlamsız sesler çıkarmak.
+abi geçebilir miyim?
hiç umrunda değil adamın.
+abii bi geçseydim.
.
+abiiiiii!! bi çekilsen diyorum.
otobüs harekete başlar.
+şoför bey incek var!
bizim abi sinirlenir ve
-gözüm yatıon yatıon sora incek var diyon.
der.
otobüsten inilir sinirden duvarlar sağ sol yumruklanır.
- afedersiniz demek ve ayaga kalmak icin hareketlenirken yolcunun size yer vermesini beklemek. fazlasina gerek yok
çanta varsa eğer bitirici vuruş çantadır. okuduğunuz kitabı falan kapatırsınız çantaya koyarsınız fermuarı da çektiniz mi 1 veya 2 durak sonra inecek imajı vermiş olursunuz yanınızdakine.

alternatif olarak sürekli elinizde tuttuğunuz telefonu hafif ayağa kalkmak suretiyle cebinize koymanız da benzer bir izlenim yaratacaktır.

mp3 dinlediğinizi varsayalım. mp3'ü kapatıp kulaklığını mp3 etrafına dolayıp ceketinizin cebine veya çantanıza koymanız da yanınızdaki insana bu birazdan inmek için hazırlık yapıyor olabilir etkisi yaratacaktır.

hiç olmadı daha inmenize çok varken abi/abla/beyefendi/hanımefendi x durağına çok var mı diye sorarsanız, yanınızdaki size oraya yaklaştığınızda haber verecek hatta siz söylemeden yer verip inmenizi sağlayacaktır.