bugün

öncelikle, yanında sevgilisi ya da arkadaşı olan güzel bir kız olmasına rağmen, yorucu, gereksiz, millete tepeden bakan abartılı ve komik havalarda olmayan bütün erkekleri ayrı tutar ve tebrik ederim.
insanı rahatsız eden ve yoran türden anlamsız bakışlar.
bugün bir kafede oturuyorum, önümdekiyle ilgileniyorum bilgisayarda. bu sırada güzel bir kız geldi tam karşımdaki masaya oturdu. bakmadım. rahatsız etmek istemedim. 25 dakika kadar sonra adamın teki geldi kızın yanına oturdu. adam uzun süre sabit biçimde gözlerini ayırmadan bana baktı. kız da arada dönüp bakıyor. ama öylesine bakıyor. adamsa sanki padişah, imparator havasında kabararak bakıyor. bakmıyorum ama görüş alanımda olduğu için sezebiliyorum. hiç siklemedim. gittiler sonra.
yine de yanında güzel bir kız olan bir erkeğin böyle havalara girmesi onda güven açısından eksiklik olduğu ve yanındaki güzel kızın onu tamamladığının göstergesidir. yani hem tek başına yetemiyor hem de yalnız oturana saçma saçma kafayı takıyor. çok üzücü...
uzun boylu, müzisyen, yakışıklı, sporcu motorcu erkeklerin attığı bakıştır...
kesinlikle tasvip edilmeyen ve ince düşüncesizlik içeren bakışlardır.
Sadece güzel kız kardeşlerime baktığım için yanındaki özgüvensiz sümüklünün bakışlarının nasıl olduğunu bilmiyorum.