bugün

arkadaşlar şunları bir anlayın artık ve kabullenin.. biz yanlış insanları severek güzel hatalar yaptık.. o kadar saf ve temiz değildik eyvallah da, bizi bu kadar bencilce, anlayışsızca ve kırarak seveceklerini bilemedik.. biz ne zaman o insanların hatalarını mazur görsek, o zaman yaralandık.. canımızı verircesine sevdik ama karşılığında zerre güzel sevilmedik.. bizim en yakın düşmanlarımız hep dostlarımızın içinden çıktı.. çok sevdiğimiz insanlardan onca yara alıp dibine kadar canımız yanarken o dost bildiklerimiz yanımızda değildi..

onlar hiçbir zaman olmadı.. biz yanımızdalar sandık ama değillerdi.. her seferinde bir başkasının yanımızda olduğunu düşündük ama ne zaman canımızın acısından etrafa mutsuzluk saçsak, hepsi bir bir yok oldu.. ne çok sevdiğimiz o insana değdi; ne de dost bildiklerimize.. çok sevdiğimiz o insan, bize çok sevdiğini söylüyordu ama ayrıldıktan çok kısa bir zaman sonra başkasına koştu.. şimdi de bir başkasına çok sevdiğini söylüyor.. bunun adı kötü sevmektir.. böyle sevmek de olmaz olsun zaten.. olmasın! yalnızız arkadaşlar.. dibine kadar yalnız.. ama anlayacaksınız.. yalnızlığın aslında kötü bir şey olmadığını, kötü olanın da insanlar olduğunu anlayacaksınız.. belki biraz zaman alacak ama mutlaka anlayacaksınız.. o yüzden şimdiden anlamaya bakın.. umutsuzluğa kapıldığınızda, hayal kırıklıklarınızı değil; yeniden kurduğunuz ve peşinden koştuğunuz hayallerinizi hatırlayın.. biz insanlardan vazgeçtik; kendimizden ya da hayallerimizden değil.. bunu unutmayın.. her şeyi unutun ama bunu asla unutmayın.. bize güzel sevmeyi bilen, her fırsatta lafı ayrılığa getirmeyen, yeri gelince fedakarlık etmekten kaçınmayan, sevince kolay kolay gidemeyen insanlar lazım.. bize güzel insanlar lazım.. onlar da çok az.. bu yüzden vazgeçtik insanlardan.. hatırlayın; en karanlık gecelerinizde ışığı açmanız için yanınızda olmayanları.. hatırlayın ki, onları kendinize gülümsetmek yerine, hayata daha sıkı bağlanın.. ve unutmayın ki, biz çok güzel sevdik, güzel sevmeyi bilmeyenler utansın..
bu yüzden hatalarım olduysa özeldir, beni de ben yapan budur çünkü sevmek güzeldir
hiç yanlış insan sevmedim, o yüzden anlayamıyorum.
(bkz: yanlış insanları severek şaka maka iyi seviştik)
Ben hiç hata yapmadım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar