bugün

Rezalet bir durumdur. Arada kaynadığınıza mı yoksa canınızın yandığına mı acırsınız size kalmıştır artık.

Efendim 4-5 sene önce double cross fenerbahçenin şampiyon olduğu bir gece dışarı çıkmıştır. (Ama öyle kutlama amaçlı değil, açık eczane aramaktaydım fazla da önemli olmayan bir ilaç için. Hem gezmiş hava almış da olurdum.) Neyse, bağdat caddesi üzerinde bulunan divan pub önünde bir grup azgın taraftar ise çember olmuşlar, galatasaray bayrağı, aslan oyuncağı gibi nesnelere gaz döküp yakmaktadırlar.

Double cross "neyse canım, aralarından geçerim, geçerken de 2 feeeener feeener diye bağırırım olur biter" diye düşünür, zira etraf çok kalabalıktır ve kenardan geçmeye imkan yoktur. Ama işler öyle olmayacaktır.

Double cross tam grubun arasından geçerken yolda gıdım gıdım gelen bir otobüs durur ve otobüsten çıkan yaklaşık 20 kadar robocop diye tabir edilen zırhlı coplu türk polisi adeta kalabalığa uçar. O sırada aradan kaçmaya çalışan double ise bir polis tarafından farkedilir.

Double cross : memur bey ben şimdi eczanaaheloov!?*
Polis: Dağıl lan.. Anarşik!... it!

Double cross: Mühü... Ya sen beni yanlı... Aaah ulan!*
Polis: Lan git! Bak atacam ekibe, sabah çıkarsın merkezden! (Arada dönüp dönüp yandan gecenleri coplamaktadır)

Double cross:* Ne vuruyorsun be... iyi gittik...

Cop acısı fecidir. Morarıklıklar ise 7-8 gün geçmemiştir. Allah kimsenin başına vermesin diyorum efendim.
dalgınlık, sarhoşluk, aptallık, delilik benzeri bir durumda temiz, taze sanarak çöp*** yemektir.
yemek buldun mu yanaş, dayak buldun mu sıvış sözünü hatırlatan olay.
bildiğimiz cop ise acı verir. bildiğimiz çöp ise eğer o bildiğin mallıktır dediğim olay.