Sürekli yangın olacak hali yok ya. Hazırda bekliyorlar, nasıl sürekli ambulanslar bekliyor bunlarda aynı şekilde bekliyor. “Çok savaş yok ama bu kadar asker ne alaka?” Gibi benzerlik taşır. Kim ister yangın çıksın? Kim ister birisi hasta olsun sürekli, kim ister savaşı? Tamamen tedbir.
Ben bir keresinde şınav çekerken yakalamıştım dayıları. Komikti.
Ben bir gece dikmen itfaiyesinde konaklamıştım, ortam şahaneydi ofis falan lig tv bile vardı.
Aracın sepetine binip kaldırmışlardı beni manzara izlemiştim.
Napıyorlar kısmına gelirsek adamlar tetikteler işte olay çıkarsa diye hazırlar.
direk dansı.
Savaşta yok ama asker çok var. Bizim ilçede 1 aydır vukuat dahi olmuyor. Ama polis var.Hani olursa diye varlar denilmesi gereken entrydir.
görev tanımları yangından ibaret değil.

baca temizliğine kadar yapıyor adamlar.
Oturuyorlar.

Kpss den az bir puan ile kendisini torpille ufak bir ilin havaalanına itfaiyeci oluyorlar.

Ayda 2 tane uçak iniyor da, itfaiye ye lazım olacak? Ölme eşeğim ölme.
Akla cem yılmazın fatih itfaiyesi esprilerini getiren soru.
batak atarlar.
itfaiye istasyonlarındaki direk alt kata inmeye mi yarıyor sanıyorsunuz yoksa siz?
Yatıyorlar.

Ağrı gibi buz gibi şehirlerin havaalanlarında çalışan itfaiyeciler tanıyorum. Ayda +5000k maaş alıp, yanlışlıkla uçak falan düşmese yaptığı tek iş yatmak olan meslekler var.

Ben hata yapmışım, itfaiyeci olacaktım.

Dediğimi yanlış anlamayın, itfaiyecilerle bir dedim yok. Ama ayda 2 uçağın indiği havaalanlarında böyle bir uygulama yanlış.
Lokalde çay içiyorlar. Arada direkten falan kayıyorlar işte vakit geçsin diye.
götlerini avuçluyorlardır.
(bkz: işsiz çavuşlar döner götünü avuçlar)
Zorda kalan canlılara yardım ederler.
Kedi falan kurtarıyorlar. Su baskını afet bekliyorlar. Tık yoksa uyuyorlardır heralde.
Mangal yakıp söndürüyorlar.