bugün

filmlerde ve dizilerde yaşarlar.. gerçek hayattaki kötü diye tabir edilebilecek heriflerle bu bağlamda uyumluluk göstermezler.. uyuşturucu kartelinde miyim, biliyorum peki, hayır.. basit mantık..
birader, sen ruh hastası mısın?.. hadi tamam filmde çizdiğin profil biraz psikopatlığa kayıyor olabilir, bunu anlarım.. ama aynı zamanda skim kadar aklın çalışmıyor senin.. kusura kalma..
ulan sen sana hizmet edecek adamı bol mu buldun?.. veya nasıl bir kendine güven, nasıl bir finansal gücün var ki herifleri kuş gibi indiriyorsun canın sıkıldığında.. dut mu lan bunlar, ağaçta mı yetişiyorlar?..

- quentin'i buldunuz mu?..
+ hayır patron, ama daha yeni başladık zaten iki güne kalmaz buluruz, eli kulağın..
*trıck-trıck... booooww* (ne güzel silah efekti verdim lan)
+aaah!!..
- beceriksiz herifler.. pedro.. hemen git bana bir marboro kap..
# kısa mı, uzun mu patr..
*boooow*
- eşşeoğlueşşekler..

ulan bu kadar sabırsız olunur mu?.. hayat böyle geçer mi?.. bekle bir lafını bitirseydi çocukcağız.. 'bulacağız' diyor işte.. anında harcıyorsun.. araban çalışmadığında kundaklıyor musun lan sen onu?.. allah'ın delisi.. öle adamları vura vura son sahnede o quentin hayatını sikmeye geldiğinde dımbızlak kalırsın işte ortada..

bu vurulan heriflerin yanında dal gibi duran arkadaşlarına da ayrı gıcığım.. ulan herif yanında domates gibi patlıyor, sen hala ilkokulda cezaya kalkmış velet gibi dikil.. darbe yapsanıza ulan bu manyağa karşı.. kolpa gangsterler sizi..

gerçek hayatta olmaz lan.. bir tane akli dengesi bozuk senarist var hollywood'da.. onun başının altından çıkıyor..
doğuştan kötü yürekli oldukları için aslında bir yandaşı olmadığı unutulmaması gereken kişilerdir. bu gibi kişilerle yapılan arkadaşlığın sonu da pek hayırlı değildir.
otoriter görünme derdinde olan film karakterleridir bunlar. genellikle mafya babası dediğimiz tiplerdir. basit bir şekilde arabayı yanlış parkeden şoförünü gözünü kırpmadan vurur ve "hataya yer yok" mesajı falan verir.
ahanda "iskender büyük" bu.

-beceremedin demek nazımım, bizi sattın demek nazımım. al şu ipi gereğini biliyosun nazımım.
+ama abi..
-bitmiştir nazımım.
(bkz: darth vader)