bugün

kendisini beğenmiyor diye kızlara bok atan abazan lafı.

olm demek ki senin tipte iş yok. uzatma.
Yanlızım kızı aslında yanlız değildir de ondan. Sadece yanlızım edebiyatı yapıp, hemcinsi kızları çevresinde teselli edici nedimeler gibi toplayıp, erkekleri bu kız yanlızım modlarında yürim belki birşey çıkar dedirtip parmağında oynatma sevdalısıdır. Aslında yanlız falan değildir de filmlerde ki dul, genç, güzel etrafında millet pervane rolündeki kadını oynamaktan zevk alıyordur. içten içe güler size. Beğenmez çünki öyle bir yükseltilmiştirki egosu (ki balon ego eninde sonunda patlar) kimseyi, hiç kimseyi beğenmez çevresindeki. Beyaz atlı prense inanır, türk dizilerindeki 20 yaşında ama holding sahibi ferrarili adamın kendini bulacağına inanır, koreli turist gencin kendine taksim meydanında vurulacağına inanır. inanırda inanır enayi çok memlekette zaten milletede inandırır.
Ben yanlızım, kimseye güvenemiyorum, ilişkiye hazır değilim, kızlar biraz toplanıp kafa dağıtalım berk' ide çağırırız (enayi gelir beleş taksici lazım tabi belki hesabıda kitlerler. Gecenin sonunda zavallım otuzbire talim eder.) Neticede kız yanlızım der başka birşey demez. Yıllar önce benzer bir anım olmuştu kız aynen bu tip birşeydi elbet yanlız olduğu falan yoktu kız elçin sanguya benzediğinden güzel olduğundan mı, zengin olduğundan mı, kimseyi beğenmezdi. Bir starbucks akşamında 40 dk muhabbet edip aldım numarayı ertesi hafta çağırdım buluşmaya. Ve gitmedim esas şimdi yanlızsın x. Gitti ve iki haftalık ajitasyon malzemesi yaptı eminim. Hani özetle bunlar olmayan yanlızlıktan malzeme çıkarıp kalabalık toplama peşinde ruh hastalarıdır. Uzak durun.
Sürekli yalnızım yalnızım yalnızım diye haykıran, sürekli ağzından erkek lafını düşürmeyen bi kitle var, evet. Zihnen çok sağlıklı gelmiyorlar bana. Yalnızca kimseyi beğenmeyen insanı anlayabilirim, müşkülpesenttir ama sürekli yalnızım+erkek edebiyatı yapıp, kendisinin de ortalama ya da ortalamanın altında bir insan olduğunu bilip, kimseyi beğenmemek bana pek sağlıklı zihin işi gibi gelmiyor. Ego tatmini ve herkesten ilgi görmek, ilgi odağı olmak istemek, merkez olabilmek, biraz da olsa herkes tarafından sevilen biri gibi hissedebilmek hevesi ve kompleksi bence bu.
Sevgilin varsa vardır yoksa yoktur.

Yalnızım farklı bi boyut uzak durun.
kimseyi beğenmemek gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum, insanların hayatlarını bilmeden genelleme ile yorum yapmak cahilliktir. belki geçmişte yaşadıklarını gerisinde bırakamamıştır, belki ailevi sorunları o kadar kendisini meşgul ediyordur ki ilişkiye başlamaktan korkuyordur. gerçekten az da olsa kullanmaya çalışın, boşa oksijen tüketiyor beyniniz.
Kimseyi beğenmediklerinden değil aslında biz konuşmaya, onu gördüğü insanlar olmadığımıza ikna edemediğimizden kaynaklanıyor.
(bkz: cesaretsizlik)