--spoiler--
ister uzak ister yakın
anılar beni rahat bırakın
--spoiler--

sırf bu sözleri bile insanı dağıtabilen bir şarkıdır. insanın yalnızlığının şiddetini artıran geçmişi değil midir?
hasretini içiyorum

yaşar güvenir şarkısı.
nil burak'ın 1978'de çıkardığı son 45liğin a yüzünde yer alan ve ıssız adam filminde kullanılmış şarkısı. bu 45liğin diğer şarkısı için:

(bkz: gözünüz aydın)
ıssız adam filmi ile daha bir etkileyicilik kazanmış *, süper bir sesten mükemmel bir şarkıdır.
eski şarkıların nasıl daha etkileyici, nasıl daha anlamlı oldugunu ve nasıl daha özenli yazıldıgını gösteren eski bir (bkz: nil burak) baş yapıtı. acıtır...
ıssız adam filminde ada ve alperin ilk öpiüştükleri sırada çalan mükemmel ve fena halde can yakan şarkı.
kadere teslimiyet verebilen bir şarkı.
yalnizsan yalnizsin bu kadar bağırmaya ne gerek.
çok acayip bir sesle başlayan güzel sayılabilecek eski şarkı.
eski bir nil burak parçası. ıssız adam müzik albümünde 4.sıradadır. dinlemek dinlemek tekrar dinlemek gerekir.
(bkz: müzik dinlerken entry girmek)
evet yalnizim ben...

babam gittiginden beri yalnizim. basimi omzuna yaslayip aglayamadigim gunden beri yalnizim ben.

koselerde yokolmaya basladigimda, elimden tutup kadiramadigi gunden beri yalnizim. hem de yapayalniz...

tum dunya bana karsiyken, kendisi bile benimle ayni fikirde olmazken herkese karsi beni koruyamadigi gunden beri yalnizim ben...

sirtimda dayanak, elimde sicacik simsiki bir el, gozumde isik olamadigi gunden beri yalnizim...

beni herseyimle anlayip, kabul eden tek insan öldüğünden beri yalnizim ben... hem de yapayalniz...
insana, kimi zaman hüzün kimi zaman mutluluk veren cümle.

bazen aynanın karşısına geçersin zamansız bir vedanın ardından. gözlerin dolar, içinden durmadan tekrar edersin; "yalnızım ben".

bazen de terk edensindir, dönüş yolunda içine bir huzur dolar, zihninde iki kelime; "yalnızım ben".
buğulu sesi ve muhteşem yorumu ile nil burak şarkısı.

Nil Burak - Yalnızım Ben

Yalnızım ben çok yalnızım
Buymuş benim alın yazım
ister uzak ister yakın
Anılar beni rahat bırakın

Artık dönsen de dönmesen de
Ne çıkar beni sevmesen de
Bir kadehim var bak elimde
Hasretini içiyorum

inan sevgiye küskün değilim
Yalnız hayatta tek isteğim
Gönülden bana uzanacak
Dost elinin delisiyim

Artık dönsen de dönmesen de
Ne çıkar beni sevmesen de
Bir kadehim var bak elimde
Hasretini içiyorum

Yalnızım ben çok yalnızım
Buymuş benim alın yazım
ister uzak ister yakın
Anılar beni rahat bırakın

http://www.dailymotion.co...ym-ben-issyz-adam-f_music
şu anda hissettiğim ama istemediğim duygu.
dinledikten sonra tekrar dinlemek istediğiniz şarkı, sanat eseri.
nil burak'ın harika eseri. dinlemekten asla bıkmayacağım şarkılardan biri, alkolle iyi giden.
http://fizy.com/#s/1lwo1b

eğer yaşadığınız acı ayrılık var ise, ağlatır adamı.
kafa bozuksa insanın içlenmesine sebep olan şarkı.
yanlış adrese gönderilmiş ve sürekli geri dönen bir mektup gibidir, yalnızlığım...
insanın yalnızlığını acayip şekilde yüze vuran şarkıdır.

yalnızım ben çok yalnızım
buymuş benim alın yazım.
nil burak' ın 1978 yılı altıncı ve son 45liklerinden gözünüz aydın ve yalnızım ben adlı iki şarkısından bir tanesi. muazzam bir şarkıdır. 70li 80li yıllara damgasını vurmuş fakat sonra popülerliğini yitirmiş ancak çağan ırmağ' ın ıssız adam filmi ile tekrar baya bi dinleyici kitlesi edinmiş şarkı.

plaktan dinlemek gerçekten de adama büyük bir zevk veriyor.
enfes bir şarkıdır.
ıssız adamda çalan nefis parça.
yalnızlığıma an itibari ile eşlik edenlerden. bi sigaram var bi bu enfes parça..
evet benim o ben.