bugün

hastane önünde sonuçları beklemek.
Ankara da bir başıma evde mal mal oturuyprum sabah yine iş var. Taşındığıma lanet mi okusam napsam?!
an yoktur her zaman vardır. bi an acaba dersin fakat yanılırsın.
Her an hissediyorum. Insanin hayatinda kimse olmayinca boyle oluyo.
suanlar mesela.
Kitabın son sayfası da okunduğu zaman.

işte o zaman, öyle bir hisseder ki insan yalnızlığını.
şimdi. allam çok yalnızım ben :(
Tahteravallide karşıya binecek kimsenin olmadığı anlardır.

Bir neslin çocuklugu beyle heder oldu azizim.

görsel
Tütsü yaktım. Içerisi karanlık.
Camdan gelen rüzgar seslerini dinliyorum.
Rüzgarla dumanlar yüzüme vuruyor.
Yalnızlık da böyle yüzüme vuruyor işte. Günlerdir kimseye aldırış etmeden gelen mesajlara cevap vermeden aklımı toparlayamadan, kendi içimde kendimi bulmakla geçiriyorum.
Yalnızlık artık benimle değil, benim ta kendim.
görsel
sabah kalktıktan gece yatana kadar geçen süre zarfı bu anlara örnektir. en azından benim için.
Biraz önce misafirliğe geldiğim yerde fotoğraflara bakıyordum seninle aynı kişilerle fotoğraf çekinmişiz ama farklı karelerdeydik.
Onu görünce hissettiğim şey neydi bilmiyorum ama sanırım yalnızlık.
Havaalanında arkandan el sallayacak biri olmadığı an. Evet.
Günaydın mesajının gelmediği her an.
her an.  
diskoda hareketli şarkılarla koparken bir anda romantik tarza geçilince dans etmeye kalkan çiftlerin arasında elinde bira şişesiyle kaldığın an.
günün 24 saati.
Mesaj kutunuzu haftada 1 veya daha uzun sürede temizlediğini de,whatsaptan gelen bildirim acep kim yazdı diye açıp standart grup mesajı olduğunu gördüğünüzde.
Yeni bir şarkı keşfettiğinde paylaşacak kimsen olmadığında, çektiğin bir manzara fotoğrafını, gördüğün güzel bir şeyi gösterecek biri olmadığında, gece yastığa daha sıkı sarılmaya başladığında, dışarı tek çıkmak zorunda kaldığında, kahve suyunu bir bardaktan fazla ısıtınca kalan suya baktığında, okuduğun kitaptan kimseye bahsedemediğinde, mutlu insanları görünce buruk baktığında, hava yağmurluysa şemsiye al kendine dikkat et diyen olmadığında, iyi geceler-günaydın mesajı almadığında, doğum gününde hatırlanmadığında ve en çokta gecenin karanlığına yalnız daldığınızda hissedilir.
şu anlar mesela.
uykunuzdan uyandığınız ilk birkaç saniyedir. sonra sesler ve renkler yavaş yavaş odağınıza yerleşir.
Kalbimin attığı anlar.
işte şu saatler..
Düşündüğün kadar düşünüldüğünü hissetmediğin an. Yanlış tanındığın an da olabilir. "An" dediğimize de bakma hayatımızın %45'i falan bence.
çekmecede iskambil kağıtlarını gördüğün an.