bugün

yalandır, yalnızlığı sevmek şizofrenliktir, yalnızlık sevilecek bir şey olsa insan kendiyle konuşmazdı.

nokta.
https://img-s2.onedio.com...9771e6ae5ba8e8ed8688d.gif
Kullandığım kelimeler benim yüklediğim anlamıyla algılanmıyor. Çok yakın arkadaşlarım bile bu konuda çok büyük sıkıntı çekiyor.

Kelimelerim; benden başka anlama gelmemeliler.

Sırf bu yüzdendir.
açık ve net, eğer genel bir yalnızlıktan söz ediliyorsa yalandır. ancak, "içerken yalnızlığı seviyorum" ya da benzeri bir iddia ortaya atılırsa inanabilirim.

her ruhun sevgiye ihtiyacı varken, kimsenin yalnızlığı daha çok sevdiğine inanmam.
Bazı insanlar yalnız kalamaz. Bazı insanlarsa kalabalığa Karışamaz. Bu iki uç dışında olup dönem dönem yaşadıkları neticesinde yalnızlığı secenler de olabilir.

Para parayı çeker derler ya insan tek başına olmaya da zamanla alisiyor ve bu alışkanlık nedeniyle yeni arkadaşlar aramıyor.
ekürüm olur , badiyiz , can yoldaşım , saplantım , vs vs
En güzelidir. Ne arkadaş ne de sevgili hiçbiri yalnızlığın verdiği huzuru veremez insana.
rasyonalizasyon yapması olası insan söylemidir. insan doğası gereği sosyal bir varlıktır. çevresiyle daima iç içe olmak ister (depresyon, ya da geçici bunalım durumları yoksa).

rasyonalizasyon yöntemiyle; insanlara kendini sevdiremeyen, kendini sevmeyen kişi 'ben yalnızlıktan hoşlanıyorum.' der.

kısacası, kendini kandıran kişidir.
Yalnızlığı sevmeyiz. Sevmemize sebep olan insanlardır.
Hayatımıza; yalnızlıktan nefret ettirecek insanlar girmesi dileğiyle.
Sevmek değil de alışmak, durumu kabullenmek diyelim biz ona.
başka çaremiz yok o yüzden.
alışmak lazım.
Özünde herkesin yalniz oldugunu anladıgın zaman gerceklesen hadise.
Sen ne dersen ne yaparsan yap insan yalnız doğdu yalnız ölecek ve gercek bu yalnızız. Cevrende insanlar olunca ben yalnız degilim cok arkadasım var diyebilirsin bu kendini kandırmadır cok az kisi birbiri ile vakit gecirmekten keyif alıyor. Yalnız kalmaktan ve kendinizle vakit gecirmekten keyif alın.
ilerki yaşlarda hoş olmayan durum tabi kısmet kader.
insanlardan uzaklaşmamla paralel ilerlemiştir.

Hep aynı boş işlerden, davranışlardan, laf kalabalıklarından o kadar sıkıldım ki kendime sığındım gene.
Sevmek değil, alışmaktır.
alışmak değil, sevmektir.

insanları ezberleyen ve bu nedenle en samimi insanları bile sahte bulan bireylerin hissiyatıdır.

gerçekten doğrudur.
karşılıksız sevgidir. candır o.
Mutlu olmak için hiç kimseye ihtiyacın yoktur. Mutsuz olmak için her zaman bir şeye ihtiyacın vardır.
öğrenilmiş çaresizlik.
yalnızlığı sıkıcı bulan insanları anlamıyorum, bence kendine tahammülü olmayan insanlar yalnızken sıkılır. Ayrıca yalnızlığı bir tür mahkumiyet olarak sunmak, insanlar buna zorlanıyor gibi düşünmek ya da çaresizlikten insanlar yalnız kalıyor gibi olaya bakmak hata. yüzeysel insan yığınlarının altında ezilmektense sade bir sessizliğe mahkum olmayı yeğlerim. Ayrıca kalabalıklar Bazı insanların yalnızlığını örtmez Tam aksine onları daha da yalnızlaştırır. Eğer bir gün metropollerde yaşarsanız Oradaki insanların kendilerini daha yalnız hissettiğini görürsünüz. Bunun nedeni yüzeysel kalabalıkların sadece sayısal bir veri olmaktan Öteye gidememesidir.
yalnızlığı sevmek başka, münzevi bir yaşam tarzını benimsemek başka.
Yalnızlık çogzel gelsenize..
Dogada tek basina iken olan, ruhunda yalnizken cehenneme donusen.

Yalnizlik ile yalnizlik arasinda cok fark var.
seven varsa yer değiştirebiliriz?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar