bugün

Anlik yalnizliklar cok degerlidir.
keşke biraz kalabaliktan cıkıp da kendim olabilsem zorunlu birliktelikler gereksiz sohbetler kime kime nerde ne yapmis gibisinden uzaklara daglara yerleşsem domatesi bahçeden üzümü salkimdan yiyebilsem düşüncelerimle başbaşa kalabilsem ben olabilsem ben kalabilsem ...
Bu bayram iliklerime kadar hissettiğim durumdur. Ailecek evde ramazanda gelecek misafirleri beklerken, kimsenin gelemedi. Nedeni ise 9 günlük tatili fırsat bilen komşular ve akrabalar yazlıklara ve bilimum tatil beldelerine gittiklerinden dolayıdır.
gel gelelim bundan dolayı olduğunu bilsemde yine de insanda bir hüzün oluyor. en son bu hüzünü memlekete gidemediğim ramazan bayramında yaşamıştım. aştiden millet evlerine giderken otogar karşısındaki evimden insanları izliyordum.
Bir de bunun yaşlanmış versiyonunu düşündüm ki o daha da vahim. Velhasıl-ı kelam saygı değer romalılar. Akrabalarınızı ve dostlarınızı bayramda eksik etmeyin. En azından yine de bir arayıp sorun. Saygı ve sevgilerle.
yine bir bayram daha ve ben ailemden uzaktayım sebebi aklıma geldikçe hala acı çekiyorum,uyanıyorum bu koca izmir'de bayram kutlayan yok kapım bir kez dahi çalınmadı gelmeyeceklerini bile bile bekledim
bir bayram daha bitiyor yalnızım her zamanki gibi ve ben çocukluğumu özlüyorum.
görsel
yazmamın tek sebebi.
Insan öyle bir yalnız olma noktasına geliyor ki; bir sey olsa nolcak ki sanki aman demeye başlıyorsun. Tek can yoldasin-derdini dinleyen-dostun sen oluyorsun ve arti bi de yalnizlik. Alışınca da vazgecilmiyor ki bundan. Suruklendikce surukleniyorsun. Hep bi karamsarlik hali, bi tuhaflık.
Galiba yine bunaldigim saatler sözlük.. Keşke iyi bi sey olsa, keske.
aman aman, kimse bilmesin yalnız olduğumu;
yalnız değilim, tek başımayım.
insanlarla uzun süre yaşıyamıyorum. Sonsuzluğun payından bana biraz yalnızlık gerek.

(bkz: albert camus)
alışılandır.dizi izlemek daha cazip geliyor.tanışıyorum ertesi gün yazmıyorum.insanlardan soğudum artık aq.
sözlükte bu sıralar çok takılmamın nedeni.
Bağımlılık yapan. huzuru değişilmeyen. ayrıca beraberinde ölümün sesini de getiren.

(bkz: sessizlik)
''Vurmuyor yüzüne eskisi gibi sanki
Güneşin ısıtmıyor içini
Gelmiyor içinden uzatmak ellerini
Ellerin tutamıyor bir kalbi
Bir kağıt, bir kalem, bir yanmış, bir sönmüş, bir bitmiş sigara
Hayatın bu
Sökülmüş, atılmış, kırılmış, dökülmüş hep paramparça
Yolun sonu bu
Yalnızlık
Saklandığın o küçük delikte buluyor seni
Yalnızlık
Seviştiğin o kalpsiz bedende uyuşturuyor seni
Yalnızlık
Sıkıştığın o küçük evinde vuruyor seni
Yalnızlık öldürüyor seni
Öldürüyor beni
Yalnızlık çağının kalbi kırık çocukları
Yalnızlık o simsiyah ellerinde
Yalandan ninnileriyle büyütüyor bizi'' cem adrian
Psikolojiktir.

Elbet çevrenizde sizi seven, düşünen insanlar vardır. Ailesini kaybetmiş insanlar var bakın. Onların durumu ortadayken yalnızım diye hayıflanmak büyük haksızlık. Hiç adil değil.
şuan içinde bulunduğum durumdur. 160 metrekare bahçeli evde tek başına kaldım. Çok yanlızım sözlük.
film izlerken duygusal sahnelerde yastığıma sarılıyorum. anlayın işte.
sigara külü kadar yanlızlık Mona roza...
atılan triplere ve kaprislere katlanamıyorum.insanların boş konuşmalarına herkes her şey hakkınca ne kadarda bilgili gozukuyor halbuki kahve muhabbetinden ote gecemeyen bilgi dağarcıklarıyla sozum ona toplumu bilgilendiriyorlar.
bu yuzden soyutladım kendimi iş yerinde yolda mumkunse heryerde kulaklıkla vakit geçiriyorum.
yalnızlık sürekli şikayet etmeme rağmen asla vazgeçemediğim bir hastalıktır.
içinde olduğum berbat durumdur. Neyse yak bi sigara.
görsel

Bak bu boopi...adını henüz koydum.cins bir köpek. Sahibi öğrencilerden biriymiş sitede. Terk etmiş kaltak. Ağır mı oldu kaltak lafı...bence olmadı.
Sevdim.
Çok sevdim...aç belli.
Eve çıkıp bir yoğurt kabına süt ekmek şu bu koydum.
Bekliyordu beni aşağıda.
Yedi bi güzel.
Gözleri güldü.
Bir köpeğin gözlerinin gülüşünü bilir misin?
Sonra o aşağıda ben yukarıda kaldık "yalnız"
Belki de değilizdir kimbilir.
Ben seviyoRum ya. tamam çok mutlu değilsin ama canını sıkan da yok şimdi.

Dramatize etmemek lazım. Yalnız doğuyoruz yalnız ölüyoruz. Arada da birileri gelir geçerse işte.

Emekli memura dönüşüyorum ben giderek.
Yıllardır peşimi bırakmıyor. Yoruldum
Öyle bi hal almış ki bu yalnızlık denen sey; birisiyle sohbet etsem, kendimle başbaşa kalinca, yeter bu ara cok sosyal oldun-biraz yalnız kal, deme gereksinimi duyuyorum.
insanlar beni yoruyor. O yalnizligimdan cikmaya cabalar bi halim yok..
Çoğumuzun kanına işlemiş bizimle bir bütün olmuş duygudur. Bazılarımız bu duygusal memnun bazılarımız kurtulmak ister.
güncel Önemli Başlıklar