bugün

Öyle büyümüş ki içimizdeki yalnızlık
Sevilmeyi beklerken,
Beklemeyi sevmişiz.

-Cemal Süreya
algıda seçicilik yaptırır, dışarıda gezerken sadece mutlu çiftleri görürsünüz.
birçok insanın "hayatında bir sevgilinin olmaması" olarak gördüğü durum.

halbuki gerçek yalnızlık bir sevgilinin olmamasının karşılığı değildir.

yalnızlık eve gittiğiniz zaman sizi karşılayan boş duvarlarla muhatap olmaktır.

yemeği kendiniz yapana kadar iştahınızın kaçması,

televizyon izlerken uyuyakalsanız o televizyonu kapatacak kimsenin olmamasıdır.

yalnızlık çok başka bir şeydir.

kelimelerle anlatılamaz.
yanlızlık diye karıştırılan kelime. derindir anlamı. evet.
istediği insanla zaman geçirmek, birine hesap vermek bağlı olma zorunluluğu olmayan insanlardır. kendilerine çay koymak, boş zamanlarında uzun süre konuşmadığı insanlara mesaj atmak, yatağını prizin yanına taşımak, online oyunlara bağımlı olmak ve hep depresif gözükmek gibi ortak noktaları vardır.
Genelde alışılan,
Çoğunlukla şikayet edilen,
Hemen hemen her zaman ihtiyaç duyulan,
Bazen paylaşılan,
Arada bir kaçılan,
Çoğaldıkça azalan,
Azaldıkça çoğalan,
Her güne bir parça yayılan,
Gün geçtikçe artan,
Mecburen teslim olunan,
içindeyse hiç doldurulamayan haller bütünü.
Yalnızlık alır götürür,
vay beni, yazık bana.
Eller böyledir, hep ayırır, karışıp sevdalara...
Gerçek yalnızlıktan haberi olan var mıdır acaba? Hani şu ilişkinden bunalınca kabuğuna çekildiğin, ortamdan sıkılınca tenha bi yerde rahatladığın, insan sevemeyip evinden çıkmadığında hissettiğin yahut istediğin yalnızlık değil bu. Çünkü her seferinde yalnızlığın son buluyor. türlü kişisel bozukluklar ya da karakter gereği yalnızlığı seçenler/sevenler var bir de... Düşünecek bir insanınız, aileniz olmadığında; siz üstesinden gelemeyeceğiniz şeylerde kendinden daha güçlü bir varlik olduğunu mantığınıza yatırıp ilahi güç addederken bu hissedilmediğinde, anılar ve düşünceler paylaşamadığında, anına ortak olacak biri bulamadığında iliklerine kadar hissettiğin oluşumdur.
Dünyayı değiştirmeyi düşünüyorsan yalnızken yap zira evlenince yenge ne derse o oluyor Tmm karıcımla dünya kurtarılmaz.
14 şubatlarda daha çok hissedilen duygu hali.
Tanıdık bildiktir .zarar gelmez.
anlatılmaz. yaşanır.
görsel

Öyle böyle şöyle.
"Akşamlardan, gecelerden, senden uzağım.
Şiirlerim rüzgardır uzak dağlardan esen..
Durgun sular gibi azalacağım;
Bir gün, birdenbire çıkıp gelmezsen.."
http://www.ensonhaber.com...ampanyasi-2016-02-16.html
Tutsa ellerimden düşmezdim belki, sonu gelmez korkuların mesken tuttuğu karanlık bir çukura..
içimde kırılmış umutların, Susuzluğumun karşısında belki de sonsuzluğun ortasında sırılsıklam olması ..

Bir yaşam, kendini soyutladığın belki de zaman zaman soyutlamak zorunda kaldığın..
Rakı kadehini su bardağıyla tokuşturmaktir sanırım yalnızlık, mesai bitiminde adını bile söyleyemediğin bir sehirde.
Hayatım boyunca Hep mükemmel dost aradım. Bazen buldum ama galiba o kadar da mükemmel değillerdi.

Aslında mükemmel bana göre mükemmel olacak. Benim yaptığım espiriye kötü de olsa gülecek, kesinlikle sigara içecek (arada bir otlanmak icin), borç istediğimde ilk cümlesi sana feda olsun kardeşim olacak.

Böyle mükemmel birini aradığım için hiç arkadaşım yok.
- Benim durumum tam da bu özlü söz de gizli;

Mükemmel insanlar ararsan, Dört dörtlük bir yalnızlık çekersin.

iyi aksamlar kodumun yalnız insanları.
allaha mahsus olan şey. kimse yalnız değildir.
Tam bir mutluluk sebebi. 0 sıkıntı. En önemlisi kafa rahatlığı. Geçen gün arkadaşlarıma sevgilim var şakası yaptık bir arkadaşımla 2 gün kendime gelemedim kötü hissettim. Öyle ki yalnızlığa alışmışım. Aylardır yalnızım mutluyum.
Fettah Can'ının dediği gibi ram dam di da ra ra ra ro rey ra ra ra raram ro rey ram ram ri rara rara rorey rara rorey raram rara.

Üzücü şey.
uzun süre kabullenemediğin ama derinlerde hep bildiğin bir duygu ve zaman gelip de artık kendini bile kandıramıyorsun,kabulleniyor hatta isyan bile edemiyorsun çünkü isyan etmek için bile ne isteğin var ne de yanında birileri.
Fazla yalnız kalmayın bağımlılık yapar. Sonra siz insan istemez olursunuz hayatınızda.
şimdilik güzel,

ama nereye kadar güzel gidecek merak ediyorum. bir yerde sıkılıyor insanlar sanırım yalnızlıktan, değil mi? ben uzun süredir hiç yalnız olmamıştım.

şimdilik güzel...
Bazen güzeldir, bazen can yakar bazen şükrettirir.