bugün

sesim çıkmıyor.
Tek başına kaldığında kendince hissettiğin bir duygu.
acı çekmekten hoşlananların sevdiği duygu.
yılbaşı gecesi sözlüğe girmektir.

bir sigara yaktım yalnızlığıma, içiyorum..
Yalniz kalmaya alisinca, herkes fazlalik gelir.
başınızı ağrıtacak, yanında rahat hissetmeyeceğiniz, yarım saat gülüp 1 dakika ciddi olabilen insanların yanında bulunmaya tercih edilendir.
Her gün aynı mekanı paylaşmak artik sıkmıyor. Daha nice yıllar var.
yalnızca bedeni birliktelikle giderilemeyecek yitmişlik hali.. genelde herkes yanımda biri varken yalnız olmayacağını düşünürken, sadece ruhun kimsesizliği giderilince yok olup bitecek nefessizlik hali.
hiç bir zaman olunmayandır. zira allah her zaman bizimledir.
Disardan goruldugu gibi degil, yalnizlik baska bir sey. Of.
akşam kapı çaldığında gelen paketçi elemana yanlış numara derken hani sesiniz çatallaşır ve o gün kimseyle konuşmadığınız farkedersiniz.
bu konudaki en güzel tanım bence carl gustav jung tarafından yapılmıştır.

"yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. insan kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman kendisini yalnız hisseder."
Bazi zamanlar yalnizlik, mutlulugun ta kendisidir.
oldukça eyifli bir eylemdir.
Yalnızlık korkudur. Gecenin karanlığındaki çaresizliktir kendine bile ulaşamamaktır. Kalabalık insanların içinden sıyrılıp kendini eve atmaya çalışırsın ya da kuytu bir köşeye. Yalnızlığın dürtükler durmadan öyle kıskançtır ki seni bile kıskanır senden. Kötü ve anlayışsız bir sevgili gibidir. Sadece onunla ilgilen ister yalnızlık. Ne zaman ki onu ihmal edip bir kaç insanla kaynaşırsın hemen korku salar içine ya da bi güvensizlik yine gider yalnızlığın koynunda geçirirsin geceyi. Boşanılması gereken bir eş gibidir yalnızlık ne kadar alışmış olsan da bağlanmış olsan da arkana bakmadan koşarak uzaklaşman gerekir ondan.
Doğumdan ölüme yaşadığımız ve aslında hep hayatımızda olan bazen muhteşem bazen acı gerçektir. Çoğu zaman kabullendiğimiz ve iç sesimizle bizi başbaşa bırakan durumdur. Yüzleşmekten korktuğunuz yönlerinizi yalnızlık vurur yüzünüze.Bu yüzden korkulan durumdur çoğu zaman.
Yalnızlık etrafında kimsenin olmaması değildir. Yalnızlık, sen ne kadar çabalasanda kimsenin seni anlamamasıdır yalnızlık tamda burda başlar.
"Cok yalnizim" dedim,
"Ben yanindayim" dedi.../bakara 186.
cem adrian şarkılarının eşlik ettiği ruh hali.
huzurunuz ve sinir sisteminiz için saldırılar üreten insanların yanında olmaktansa tercih edilendir. elbette ara sıra sıkılır, yanınızda birini istersiniz ancak bazı kişilerin yanında olmaktansa geriye çekilip sessiz kalmanın daha uygun olacağı aklınıza gelir.
iyidir iyi değeri zor anlaşılır ama iyidir.
Asla olunmayandır. Zira allah her zamam bizimledir.
Canımsın.
En fazla yemek yerken hissedilen durum.
zaman zaman herkesin tattığı, bazılarımızın her daim hissettiği duygu.
güncel Önemli Başlıklar