bugün

kendi kendinize konuşuyorsanız, koltukta uyuduğunuzda kalk hadi yerine yat diyeniniz yoksa, yemek masasında tek başınasanız yalnızsınız demektir.
zordur.

bir başına hissetmek,
sevilmemek,
ilgisizlik,
çaresizlik,
değersizlik...

yine de allah yeter insana. o var ya... yalnızlık kimin umrunda?
eğer denildiği gibi içinizde bir yerde ise "yalnız" değilsiniz demektir. zira bir siz vardır sizde, sizden içeri.
cuma namazında dedikodu yapacak kimseyi bulamamaktır.
bazen o kadar da kötü olmayandır. kendi başına kalıp kendini dinlersin. karışanın, girişenin yoktur. ister tüm ışıkları kaparsın, istersen çıplak dolaşırsın...
yalnız kalan kişinin bileceği duygudur.
(bkz: anlayamazsınız)
etrafinda herkesin sana sahte gulmesi ve senin de onlara sahte bir gulucuk atarak karsilik vermendir. gulersin ama mutlu degilsindir. icten ice reddersin bu durumu. ise gidersin , eve gelirsin , tv acarsin biraz bakarsin uykun gelir yatarsin. sabah olur, yine ayni boktan rutini yasarsin ve bikarsin . iste o biktigin an anlarsin ki sen yalnizsin arkadas. ve artik hastasin ilaci bulunmamis bir hastasin. bedenin yasar ama ruhun ölür.
evrende kendini hiç kimsesiz hissetmektir, diğer insanlardan kendinizi başka bir dünyada hissetme durumudur.
bir demlik çayı tek başına içmektir.
Zordur. Ama bazen iyi gelir.
Mutlu edendir, bazen hüzünlenmenize sebep olsa da geçer, bilirsiniz, alışmışsınızdır.
çevresinde onu düşünen kimsenin olmadığı, işsizlikten yabancı dizilere saran tipleri barındıran haldir.
Aldığın cips hemen bitmeyecektir, izledigin diziye veya maça kimse karısmayacak, kumanda sana ait olacak,istedigin zaman kalkip istedigin zaman uyuyabilecek,... Bunlar iyi tarafları.
yalnız olmayanların ilgi görmek için kullandığı durum.
gerçek yalnızlar yalnız olduklarını belirtemezler, çünkü belirtecek kimseleri yoktur.
gebermekse mutsuzluktan yalnızlık it gibi sevip it gibi ortada kalmaksa yalnızlık kimse tutmamışsa elinden kimse sevmemişse seni köpekliktir işte yalnızlık.
annesizliktir.
Allah belasını versindir.. Hayatımı somurdu ulan!
Atsız'in en güzel şiirlerinden biridir;

Yine aklımda bugün sen varsın,
Yine derdinle hayalim hasta.
Bürüsün kalbimi derdin sarsın;
Bir ümit var bu tükenmez yasta.

Bir yaram var! Ona merhem vurman,
Bir hayaldir ki gönülden taşıyor.
Ayırırken bizi yollar ve zaman,
Sana kalbim daha çok yaklaşıyor.

Nerde bilmem o geçen günlerimiz?
Artık onlar yeniden gelmeyecek.
Nerde kırlar, uzayan yol ve deniz,
O öten kuş, o güzel pembe çiçek?

Göklerin ziyneti mes’ut kuşlar
Ötüşürlerdi yağarken yağmur.
Şimdi onlarda melul olmuşlar,
Çünkü artık ne ışık var, ne de nur.

Dinledik rüzgarı sessiz sesssiz
Okuyorken bize bir gamlı kitap.
Suya çizmişti gümüşten bir iz,
Yükselirken gece dağdan mehtap.

Şimdi hülyaya gömülmüş ölüyüm;
Ne gelen var, ne giden var, ne soran.
Iztırap yaylasıyım gam çölüyüm;
Esiyor sadece gönlümde boran.

Bir hayal alemi ardında; uzak,
Sisli iklimlere sürdüm, gittim.
Varlığım burda sönüp kaybolacak...
Belki ben şimdiden öldüm... Bittim...
''...herkes kaçışandı yalnızlıktan, kadınlar erkeklerle idi yalnızlıktan, herkes herkesle idi yalnızlıktan...''
Turgut uyar
Yalnızım çok yalnızım, buymuş benim alın yazım.
öyle sanıldığı gibi, her zaman zorunluluktan doğan bir durum değildir. bazen hatta benim gibileri için bir tercihtir. biraz daha ileri giderek diyebilirim ki kendini bulmak isteyen herkes için gereklidir.
whatsapptan mesaj gelmediği halde girip çıkarak son görülme tarihini güncellemektir.
görsel .
Hani böyle canın sıkkındır iki gülelim eğlenelim diyeceğin kimsen olmaz abin yoktur kardeşin engellidir anana babana bile derdini anlatamazsın gidersin arkadaş dediklerine anlatırsın önce dinlerler sonra üç beş akıl verirler takma derler geçer derler eve gelirsin bilgisayarı açarsın konuşacak kimsen yoktur selam vermesen selam verecek kimsen yoktur ha işte böyle kötüdür yalnızlık.
yalnızlığın en kötüsü iki kişilik yalnızlıktır.