bugün

pavese' nin insanı yalnızlık bu kadar mı güzel anlatılır diye düşündüren sözü.
(bkz: kendini aynada bulan adam)
- delirmişim.. benim haberim yok tabii ki bundan.. karşımda oturan ve bana beni anımsatan kişi söyledi.. başka da bir şey söylemiyor zaten.. o da benim gibi sessizlikten hoşlanıyor belli.. tabii arada garip sorular da sormuyor değil..
- yalnızlığı terk etmemek için ne gibi sebeplerin var?
- al bir tane daha.. şaka mısın?
- "bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde... nefret ettiğimiz işlerde çalışıp, gereksiz şeyler alıyoruz. bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok. ne büyük savaşı yaşadık, ne de büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş. en büyük buhranımız hayatlarımız. televizyonla büyürken milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız. bunu yavaş yavaş öğreniyoruz. ve bu yüzden çok kızgınız.."
- tyler durden?
bir yalnızlık senfonisi.
(bkz: zeki)
(bkz: her gece online sözlük yazarları)
hak verilesi bir davranış, asla kınanmamalı. yalnızlık gerçekten çok zor ve tatsız. mesela ben de ders çalışırken ya bilgisayar açıyorum ya da nadiren de olsa tv. izliyorum. çünkü biliyorum ki yanımda olmasalar da arkadaşlarım msnde bir rahatlık hissediyorum üzerimde, ya da tv. çalışınca bir ses var... yaptıklarımın doğruluğu tartışılır elbette. allah kimseyi yalnız etmesin, hoş değil hiç.
gece gece aynaya bakılmaz bunu da biz mi öğretelim.
takımlara da baksaydın da grup olsaydı ya.