bugün

kurulana kadar çekilen çilelere hiç bir zaman değmeyecek olan hayattır. okunmamış yazarlara verirsiniz kendinizi, dinlenmemiş müziklere, izlenmemiş filmlere. ama asla tutmaz, gerçeklerin yerini. artık onların içine karışamazsınız, sevemezsiniz onları, yalnızlık öyle bir işler ki derinliklerinize, ne istediğini bilmez halde, savrulursunuz oradan oraya. günler sadece ödenmesi gereken bir borçmuşçasına geçer. yaşamak için değil, yaşamanız gerektiği için yaşarsınız. sonunda hissizleşirsiniz. ama siz böyle yapmayın, insanları sevin. onları sevin ki, kendinizi sevebilesiniz. yalnızlık, bu dünyada tedavisi olmayan en berbat hastalıktır.

edit: imla.
aşık olduktan sonra özlemi çekilendir. yalnızlık özgürlüktür, beklentisizliktir. "bir insana yapabileceğiniz en büyük kötülük onu bir umudun içine hapsetmektir" demişti yazarın biri.
annenizi korkutandır siz sanırsınızki çocuğun olmayacak bizler göçüp gidince yalnız kalacaksın korkusu vs. bir gün onun bu tezlerini çürütmek için hoyratça konuşurken kendisinden duyulunca korkutucu olan gerçeği vurur yüzünüze 'yalnızlığa çok alışacaksın diye korkuyorum' der. siz ki annenizin yalnızlığın kıymetini bilmediğini düşünürsünüz oysa biliyordur yalnızlığın zehirli ama kıymetli bir alışkanlık hatta bir lüks olduğunu ve siz çoktan zehirlenmişsinizdir...
şimdi hangi aşk gelse konsa yüreğime yalnızlık kadar sarıp sarmalayamıyor güvende hissettiremiyor kendimi...
yalnız bir hayat kurmak bana sorsanız en korkacağım şeydi hep kocaman bir masada kahkahalar atılan sofralar düşlemiştim hayatıma sonra o yalnız hayat içinde buldum kendimi keyfimce döşediğim evimde sevdiğim kitaplar ve film kolleksiyonumla mumları yakmış elimde bir kadeh ya da fincan şehrin ışıklarına bakıp hikayeler anlatıyorum yalnızlığıma ve sarılıp yatıyorum sabahları ilk günaydını aynada ona söylüyorum bir gün bir adam çıkıyor afilli yalnızlık diye bir şarkı bir klip ben kendimi izleyip hüngür hüngür böğüre böğüre ağlıyorum yalnızlığım küsüyor bana gönlünü zor alıyorum...
aşk sen kurtarmazsan kimse kurtaramaz beni gerçi yalan hayatlar kuranlardan olmaktansa yalnız hayat kuranlar cesur ve şanslıdırlar tercihimdir...