muhakkak tavsiye ettiğim bir thomas szasz kitabı. uzatmadan söyleyelim, psikiyatrinin "bir yalan" olduğu iddia ediliyor kitapta.
açıkçası sarsıcı delillerle geldiğini de söylemek zorundayım.
kendimizi psikiyatrlara "akıl hastası" olarak yutturmanın aslında hiç de zor olmadığının meşhur -bir gazeteci- örneklerini sunuyor thomas szasz. bunlarla sık sık karşılaşacaksınız kitapta. daha da ilginci, bir postacının ,annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu doktorlardan intikam almak için sahte belgelerle ünlü bir psikiyatrist olup, seminerler, konferanslar verdiğini; bu seminerlerin birçok "uzman psikiyatrist" tarafından "takdirle" takip edildiğini, yine aynı postacının başhekimliğe kadar yükseldiğini göreceksiniz.
son olarak, aramızda psikiyatrlar varsa bana saldrmak yerine szasz'a yüklensinler lütfen.
sorun su bence ortada bir sorun hastalik anormallik var ama cözüm daha dogrusu aslinda neden tam bu sorunlarin oldugunu bilen yok.son donemlerde bu sorunlarin hastalik olmadigi soylensede bu gibi cumleler bence bosa kurek sallamaktan baska bisey degil.neden mi hastalar ki benim gorusum bir bedensel sorun varsa hastaliktir.bu insanlar yalanmi soyluyor.madem hasta degil bu insanlar neden acillik oluyor odami yalan.bu sorunlara hasta degilsin demek sorunlu kisiyi yalancilikla suclayip kucuk dusurmektir.bu sorunlarin nedenini bulamayan tip serotonin hipotezinide neden olarak soluyor ama herhangi bir tahlil vs de yok.yani bu sorunlari olan arkadaslar bilmelilerki bi hastalik var ama suan benim bildigim bir tedavisi yok ruh konusunda tip aciz.umarim gercekten tedavi saglayan bir vare bulunur.