bugün

olanları görüyoruz.başımızdalar. (bkz: tayyipgiller)
(bkz: cem uzan a hapis şoku)
Orrayt beybi.
aynı anda hem tariz hem de paradoks içeren söylem.

yalan söyleyenden başbakan olmaz: senden olmuş işte, ama tam olmamış.
yalan söyleyenden başbakan olmaz: itiraf ediyorsun yalan söyleyenden yalancı olur.
türkiye gibi cahillerin harman olduğu ülkede başbakan da olur, cumhurbaşkanı da... konuyla ilgili yazı:

http://sozcu.com.tr/2014/...itlerin-izindeler-627521/

yandaşları anlamak çok zor. şahsen babam olsa yalan söyleyene itibar etmem. oysa bunlar destekledikleri sucukçu muhasebecisi yalancı mıdır, hırsız mıdır, bir dediği bir dediğini, bir yaptığı bir yaptığını tutuyor mu, tutmuyor mu zerre umursamıyorlar.
fırınlarda hamam böceği kovalayan laik atak uğur'u hala takip eden kemalist gençler var neyse. pembe yalanlar efenim bunlar fazla büyütmenin bir anlamı yok. süleyman demirel'in söylediği yalanları geçiştirdiği konuları hatırlar mısınız? bilmiyorsunuz tabi yaşınız küçük eskileri bilmeden günümüze bok atma çabalarınız çok komik.
olur efendim olur. hatta rahatlıkla cumhurbaşkanı bile olur.
kimi ahlaksızın "pembe yalan söyleyenden başbakan olur" diye karşı çıktığı tezdir. örnek olarak da demirel'i sunarlar...

yahu demirel'e mason diyen siz değil misiniz? hakiki müslüman olduğunu iddia ettiğiniz sucukçu muhasebecisinin ondan farkı olması gerekmiyor mu? yalanı neye göre "pembe" ilan ediyorsunuz? bize "genç" diyenler islam'da hangi hallerde yalan söylenmesinin tasvip edildiğini biliyorlar mı? konuyla ilgili hadisten haberleri var mı?
kendi fikrinde olmayan herkesi ahlaksızlıkla suçlayan ruh hastası kemalistleri çıldırtmış durum. demireli örnek vermemin nedeni sabah akşam onu savunmaları örneğin apo'nun c.başkanlığını eleştirirken n. sezer'in s. demirel'in c. başkanlığını örnek verirsiniz bende onu kabul edip beğeniyorsanız buna da katlanacaksınız dedim ne var bunda? yalan her türlü günahtır işin islamı boyutuna gelmedim ben işin ahlaki boyutundaydım her akp li dindar ya da müslüman sanan aklı çükündeki kemalistlere siyaseti anlatmanın mantıksız olduğunu düşünmekteyim. saygılar efem.
yalancılığı ahlaksızlık saymayanların karşı çıktığı tezdir. üstelik bir de "işin ahlaki boyutunda" olduklarını iddia ederler!...

batıda yalan söylediği ortaya çıkan politikacının hali nice olur bilmiyor musunuz? clinton'ın monica lewinsky olayında başının onca derde girmesinin sebebi, kadınla yaşadığı ilişkiden çok, yalan söylemesiydi. neredeyse makamından olacaktı!...

yalanı, çelişkili söz, tutum ve politikaları hoş gören bir halkın felaha ermesi mümkün müdür?
savunduğu düşüncenin ilk günden beri düştüğü çelişkileri görmezden gelen kemalistlerin yüz bulup hala daha konuştuğunu görüyoruz. biraz utanın arkadaş! yalanın islamı boyutunu düşünmedim belkide müslaman değilim nereden bileceksin? ben ahlaki boyuntundayım pembe yalan denilen şeyin artık herkes tarafından kullanıldığını ve bunun senin sevdiğin kişiler tarafından da yapıldığını söylüyorum anlamıyor musun be adam!

politikanın dürüstlük olmadığını ve yerine getirilmeyen vaatler tutulmayan sözlerden ibaret olduğunu bilmeyen genç çocuklar var anlayıslı davranmaya calısıyorum ama olmuyor. bsg.
görsel