bugün

emniyet teşkilatı ve türk silahlı kuvvetlerine vermiş olduğu ürünlerle kendisini kanıtlamış ayakkabı firması.
karaköyde koskocaman bir reklamı vardır.
çeşitli iş alanlarına göre özek ayakkabı ve botlar üretir.
komandolardaki botlar çok beğenilesidir.
gerçekten ürünleri çok kaliteli olan ayakkabı markası. bir ayakkabı düşünün ki tam 207 gün boyunca yaz sıcağında, yürüyüşte, koşuda, şınavda ayağınızda olsun ve tek bir sökük patlak vermesin. hala itina ile giyilendir.
yabancı ülke ordularına da büyük miktarda ihracat yapan firma. kalitelidir gercekten.
yds adı altında mağazalaşmaya başlamışlardır. güzel ve kaliteli ürünleri vardır.
saglam celik burunlu ayakkabi uretir.
botları arazide, karda denedim, harika. tavsiye edilir.
YDS faaliyetlerine, 1927’de Isparta’da dericilik yaparak başlamış. 1971 yılında Ankara’ya taşınıp, askeri malzemelerin üretim ve ticaret işlerine yönelmiş.
1990 yılında A.Ş.’e dönüşerek, ileri teknoloji kullanımına geçen YDS, kısa zamanda TSK ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün en büyük bot tedarikçisi konumuna gelmiş.
Bugün ülkemizden bot üreticisi Yakupoğlu A.Ş, ya da bilinen kısa adı ile ”YDS” . Yıllık 4 milyon çift bot üretimiyle halen Avrupa’nın en büyük asker ve polis bot üreticis olan YDS, pek çok ülkenin asker ve polislerini giydiriyor.

bi de morison süleymanın şirketin bugünkü hale gelmesinde büyük tesiri vardır diyorlar hemşehrisi olması hasebiyle,,
ingiltereye bile 300 bin bot satmış 4 yıl,
varsın olsun böyle bir şirketimiz ve şirketlerimiz.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27197066.asp
Bilinen ismiyle yds.

Karaköy mağazasından aldığım Moraine gtx model botumu sanırım 5 senedir falan kullanıyorum ve henüz en ufak bir deforme görmedim. Sıcak tutması, su geçirmezliği, kalıbı, tabanının konforu on numara diyebilirim.

Sadece zamanla tabandaki dişlerin derinliği iyi durumda olmasına rağmen ıslak zeminde özellikle karlı zeminde fazla kaymaya başladı internetten okuduğum yorumlarda bir kaç kişi bu durumu yds'ye iletmiş, botu alıp tabanında bir zımparalama işlemi yapıp küçük grenler yapmışlar. Fakat tabii bu da geçici bir çözüm.

Bunun haricinde hiçbir olumsuz yorumum yok hakikaten çok güzel ürünleri olan şirket.
kesinlikle çok başarılı bir firma. bugüne kadar kendi paramla hiç almadım ama çok ürününü kullandım. kesinlikle çok kaliteli. devletin verdiği diğer firmalarla (bkz: örsel), (bkz: özkan) kıyaslanamaz bile.