bugün

sputnik'in haberine göre kırgızistanlı yetkililerin açıklamasıdır. şaka mı budur.

https://tr.sputniknews.co...iri-kirgizistan-masrapov/

--spoiler--
1 Ocak'ta, uçakla Bişkek'ten istanbul'a gittim. Ziyaret amacım ticari ilişkilerle ilgiliydi. Dönüşte Türk güvenlik güçleri beni uçaktan indirdi ve ifademi aldı. Uçak da bu yüzden bir saat bekletildi. Fotoğraftaki suçlaya dış görünüşümün biraz benzediğini söylediler. Onlar sonra özür dileyerek beni uçağa bindirdiler. 31 Aralık günü Kırgızistan'daydım, dolayısıyla bu saldırıyla hiçbir ilgimin olması mümkün değil. internette benim pasaportumun resim ve bilgilerinin nasıl düştüğünü de bilmiyorum."

Maşrapov, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
--spoiler--
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)

Bakalım daha neler çıkacak.
Saldırgan kayıplara karıştı. Biri bu durumun üstünü örtmek istiyor. Dinci biri hem de. Ama kim?
bugün atv haberlerinde saldırganın hala arandığı söylenmekteydi. şimdi adı geçen saldırgan bu ise zaten bulunmuş, değilse hala neden bu isimle aranıyor?
şaşırtmamıştır. bir tane şerefsizi yakalamak için, 150 kişinin resmini dağıttılar katil bu diye amk. en son sokakta olayla alakasız adamları linç etmeye kadar vardırdılar olayı.