bugün

aslında o bir x'dir, türk değil. sadece türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. bu da onun türklükle gurur duyması manasına gelmemektedir.
türk olmak herşeye bedeldir. x-y-z farketmez. o yüce kanı taşımak herşeyden üstündür.
türkiye cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olmak o yüce kanı taşıman manasına gelmediği için, eğer x ırkında yüce kan var gibi bir varsayım yoksa o kişide de yüce bir kan yoktur.
sözlükte çok sevmeme rağmen saçma sapan nemalanma peşinde olan insanlara dair söylemdir...

asılı ne olursa olsun burda yaşayan türktür!

evet arnavutum ama türküm!
Kaç tane var Türkiye de çok merak ediyorum.

Hatta daha çok merak ettiğim benim gibi kaç tane var acaba. Anne Türk , baba Türk onların anne babaları da Türk onların ki de Türk. Sadece Türk. Hayatımız boyunca biz aslında şuyuz ya da buyuz da işte dedelerimiz şuradan gelmiş ya da benim annemin babası şuralı falan demeyen kaç insan vardır? Lan düşünüyorum da faşist miyiz biz yoksa? Hiç mi başka bir yerden kız alıp verilmez.
x asıllı türk tabirini kullanmaya başlayan kişiler, ırkçı insanların ben has türk üm demesine karşı kullanmışlar, ister istemez onlar da ırkçılık yapmışlardır. Atatürk ün milliyetçilik tanımında kendini türk hisseden herkes türk tür der. geçenlerde kızılayda bir siyahi genç gördüm. göktürk yazısıyla türk yazan bir giysi giyiyordu ve sordum sevdiğin için mi giyiyorsun diye? çocuk kanımı donduran şu cevabı verdi: elbette seviyorum ama Türk olduğum için giyiyorum, ben Türküm...
Irkçılıkla falan alakası yoktur soyundan geldiği milleti doğal olarak seven ama doğup büyüdüğü gönül verdiği bu vatanı bu milleti de bağrına basan ne ondan vazgeçerim ne bundan diyen insanların tercihidir. Ben de kullanırım..