bugün

firma tavsiyesi istediğim program. gideceğim diyorum ama firmalar hakkında hiçbir fikrim yok, ayrıca gitme amacım ingilizce geliştirmek değil o yüzden dil okulu tavsiye etmeyin.
son durum; bir şirkete yazıldım artık program bitince güzel anılarla editlemek dileğiyle.
Bu yaz gitmeyi düşündüğüm ve tecrübesi olan yazarlardan bilimum data taktik ve öneri beklediğim programdır.

bir sevindirin şu kardeşinizi, bilgisizlik başa bela :/
kapitalizm'in, kendini içine çekme şeklidir.
bağımlılık yaratır. otelde, restoranda çalışırken kendini amele gibi hisseder, ibrahim tatlıses'in nereden bildiğini ve ne zaman ezberlediğini bilmediğin şarkılarını söylerken bulursun kendini, o koskocaman ülkede.
sırt çantamla gidip, 3 ay saçma sapan işlerde çalışmışlığım vardır. tavsiye edilir.
katılmayı çok çok istediğim program. bu yaz olmasa da gelecek yaz katılmaya çalışacağım, ABD yi görmeliyim.
iki tarafınında karşılıklı çıkarı olduğu programdır. adamlar seni 3 kuruşa çalıştığın için istiyor. sende medeniyet görüyorsun vizyonun gelişiyor.
Gelişmiş bir ülkeyi görmenin yollarından biri.
üniversite arkadaşımı zengin eden program. şöyle ki;
üniversitede 2 yıl üst üste alaskada çalışıp para biriktiren arkadaşım, yurda döndükten sonra biriktirdiği parayla ki, yaklaşık olarak 40 bin tl civarı idi ( sanıyorum daha önceden birikmişi de vardı), gidip ankara protokol yolundan 10 dönüm arazi satın aldı. şimdi bu arazilerin dönümüne 150 bin tl civarı para verilmekte. adam 2 sene çalışmasıyla milyoner oldu gibi resmen. *
daha önce katıldığım bir programdır. ben ismine layık olarak hem çalıştım hem de gezdim. ama çoğu öğrenci work and work sevdasına düşüyorlar. ne gezme var ne de alışveriş. vize bitip ülkeye geldiklerin de hatalarının farkına varıyorlar. ama iş işten geçmiş oluyor. ben travel yapacaklara orbitz.com sitesini öneriyorum. ucuz uçak bileti, otel ve hostel bulabilirsiniz. alışveriş yapmak isteyenlere de eğer amerikanın batısın da iseler oregon eyaletine gitmelerini öneririm çünkü orada vergi yok ve her şey çok daha ucuz. gideceklere tavsiyem para bir şekil de kazanılır ama amerikaya her zaman gidemezsiniz iyi değerlendirin.
işin sadece travel kısmı cazip gelen program.
başvuru sürecinde ne kadar ücret gidiyor acaba diye merak edilir.
''keşke gitseydim be.'' dedirtendir. Daha erkendi, stajdı falan derken üniversite bitti lanet gitsin.
gidenler! benim yerime de geziniz, n'olur! üzgün surat, üzgün surat.
türkiye'de piyasası son 10 yılda iyice gelişmiş olan mantık. tek iyi yanının dil konusunda pratik yapma ve yabancı ülke görmüş olunmasıdır. bunu sene de 2 ülke gezerek 2 yılda 4 ülke görerek de yapabilirsiniz aynı fiyata geliyor.
seneye yaz için yapmayı düşündüğüm değişim programı.
daha önce yapan bilen abilerim ablalarım gelen kutumu aydınlatırsa bahtiyar olurum.
gitmeyi düşünenler için diyeceğim tek şey var şans.. giden insanların %70' i aşırı pişmanken ben efsanevi bir 4 ay geçirdim.
bir aksilik olmazsa seneye tekrar tecrübe ediceğim olay.
öyle bir ülkeye gidiyosun ki, fakirlikten 'pringles' ile karnını doyuruyosun. gerisini var sen düşün.
bu yaz gidecek olan var ise eğer mesaj kutuma gelebilir mi acaba, şeysidir.
gidebilenlerin gitmesi gerekendir. gitmeyenlerin sonradan pişman olduğudur. bir diğer ğişmanlık için;

(bkz: erasmus)
Beklentilerinizi yüksek tutmadığınız takdirde gayet keyifli geçecek olan programdır. Katılmayı düşünen, yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar mesaj kutumu gıdıklayabilir.
yazılanlardan dolayı gidip gitmemekte tereddüt ettiren gönüllü çalışma kamplarıyla arasında kaldığım programdır.
britney spears ın tanıtımını yaptığı organizasyon.
(bkz: work bitch)
tam olarak,

görsel
bu yaz gitmeyi düşündüğüm değişim programı. gidenler veya gidecek olanlar varsa mesaj kutumu yeşillendiriniz, pıliz.
seneye planladigim olay. daha tam bilgili konumda degilim. herkes ezileceksiniz, (bkz: work and work) olayindan bahsetmis biraz goz korkutucu fakat turkiyede yazin suruneceginize abd de surunmek daha cekilesi geliyor. belki (bkz: turkiyeden siktir olup gitmek) isteginizi arttirir ya da memleketim diye hep beraber aglariz.
kaşar kızların yurt dışında erkek bulabilmek için yurt dışına gitmesini sağlayan uygulamadır.
bunun daha kolayı sex and traveldır. birçok kadın vardır böyle, pis işlerde çalışmadan hem vurdurur hem de gezer, bir de sağlam para yapar.