bugün

kesinlikle doğru önermedir.

lisansımı rezerve etmek için gerekli işlemleri yapmıştım. o arada update'i kapattım. 10 kurulum programı, gidip update'i açmış; windows 10'u indirmiş, hazırım ben hadi gel diyor resmen. seçenek olarak en fazla 3 gün sonra kurulum yapabilirim diyebiliyorsun. 3 gün, 3 gün öteliyordum uyarı geldikçe. hayır, makinayı kapatamıyorum normal olarak amk. kapatınca kurulma başlayacak hemen pezevenk. bilgisayarı kapatmak için shutdown -s -t 00 yazmak zorundayım her seferinde!

dün yine müşterimdeyim; makina açık, eğitim vermeye gittim diğer birime. sanıyorum ki o arada 3. gün dolmuş. ekran kilitli bu arada. geldiğimde direkt ekranda gördüğüm şey windows 10 logosu ve boot preloaderı. küfreder gibi resmen "sen beni kurmazsın haa! seni amına koduğum. nihahaha" diyor. başladı kuruluma. saat 16:45, benim makine katırdan hallice. 17:30'da mesai bitiyor, çıkacağız. bekle bekle, iyice kıl oldum. işlemi bitirsem, program ayar datalarımı alamayacağım upgrade kesildiği için. öyle bitene kadar bekledik artık.

şimdi o küfrederce makinaya sızmış pezevenkten yazıyorum sözlük. windows 10, amk senin. cortana'ya da baban kim diyorum; bill gates diyor robuspu.
O zaman siz de onu iplemeyin.

kurtuluş linuıx'tur.
MacOS candır der giderim.