Bir haykırıştır.
wikileaksin kurucusunu aylarca bir elçilikte kuşatma altına alanları bir kenara koyup oha amk nasıl bir ülke lan deme özgürlüğüne sahibiz ya ötesini aramayalım.
salak salak konuşmanın alemi yok. avrupa birliği 30 senedir bizi almıyor. wikipedia 10 sene önce var mıydı amk! özetle avrupa birliği düşünce özgürlüğüne, eşitliğe falan pantolonun üstünden bakar. katalonya örneğinden anlarsınız.
Beyinsiz entry si takmamak lazım.
evet wikipedia on sene önce de vardı, çünkü wikipedia 2001 de kuruldu,

t:avrupa birliğinin türkiyeyi içine sokmaması.
bakın arkadaşlar avrupa birliği gibi sizin deli gibi özendiğiniz ve modern olmadığımız için bizi almadıklarını düşündüğünüz oluşumların esasında insan hakları, modernlik, sekülerlik gibi şeylerin hiçbirine takılmadıklarını bilmenizi isterdim. politikadan, uluslararası ilişkilerden bu kadar anlamadığınızı bu şekilde belli etmeyin. wikipedia'nın kapalılığı, ülkedeki hukuksuzluklar, rüşvetler, liyakatsızlıklar olmasaydı da bizi sevmeyeceklerdi. bu tarz oluşumların içerisinde var olmanın veya olmamanın sizin düşündüğünüzden çok daha derin sebepleri olur. türkiye, avrupa birliğine var olduğu sürece giremez. siz de her ortamda bu konuda ağlayarak ne kadar yıkık olduğunuzu göstermeyin. yaşadığınız yere saygınız olsun biraz.
Beni cahil bir mal olarak kabul et ve başına bela alacağını hiç düşünme demektir.
wikipedia 2001'de kurulmuş. vay amk! derhal wikipedia yasağı kalksın o üyelik işlerini falan ben halledicem. bi bu kalmış amk yaa hiç haberim yok. tüh ya... hayır önceden bi söyleseniz serdar abi wikipedia engelli diye ben merkeli şeyapardım. ikna ederdim yani...

amına kodumun dingili yaa...
Bir akıl tutulmasıdır.

Ben AB olsam bende almam.
fransa, italya ve ingiltere de zamanında engellemişti wikipedia'yı. avrupa birliği kriterlerinden biri değil zira wikipedia engeli.

yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı ilkesi, demokrasi ve insan hakları daha belirleyici kriterler. gerçi bunlar da pantolonun üstünden...

avrupa birliği türkiye'yi almayacaktır. gümrük birliği anlaşmasından sonra türkiye'nin hiç bir cazibesi kalmadı. türkiye'de ihtiyaç olan malların serbest ve cazip dolaşması yeterliydi onlar için.

et fiyatını düşürmek için sırbistandan et almanın ne gibi bir mantığı olduğunu kavradığınızda avrupa birliğinin bizi hangi pozisyonlarda tatminkar biçimde 30 yıldır evire çevire s... süründürdüğünü daha net anlarsınız.
(#39134961)

"yargı bağımsızlığı, kuvvetler ayrılığı ilkesi, demokrasi ve insan hakları daha belirleyici kriterler."

Evladım, zaten Wikipedia bu saydığın şeylerin olmadığını yazdığı için engellendi ya? Haha ya.
oğlum ab girmek isteyen yok ki zaten. onlar almak istemiyor, türkiye girmek istemiyor karşılıklı şov yapıp duruyorlar.
bişeyi engellemek bişeylerin bilinmesini engellemek, anlamına gelir. ab öyle işlemez.
https://scontent-sof1-1.x...813f6fe43&oe=5B3EBDF1