(bkz: silikon vadisi kim lan)
O istenilen mümkün ve zaten var ancak hizmet olarak verilmemektedir.
Olay bu.
he bir tek sen akıllısın. bir tek sen bunu düşündün.
Zaten icadı yapılmıştır bence fakat bunun piyasaya sürülmesiyle neler olur ben tahmin edemiyorum.
yaparlar da önce size 50 megapiksel kameralı iphone 15 aldırdıktan sonra.
2000 lilerin başından beri teknoloji ile ilgisi olan her gencin aklını kurcalamış fikir. internetin depolanabilir olması pek ihtimal gibi durmuyor sonuçta onlarca sunucu arasında anlık geçiş ile anasunucu ve aygıt arasındaki bu anlık veri akışı nasıl stocklanabilir ki? Yıllar yılı ardından bu konuda gelişme olduysa, bilgisi olan yeşillendirsin.
(#34800885)
stock kelimesini kullanana kadar iyi gidiyordun vesselam.
iMKANSIZ OLAN TEKNOLOJiDiR.
nedeni şöyledir normalde sizin gördüğünüz siteler aslında uzakta bir bilgisayardaki dosya ve scriptlerdir. (bkz: script)
Bu nedenle internet depolamak için o sitedelerdeki verileri tamamen cihazınıza kaydetmeniz gerekmektedir.
Tüm internetteki verilerin boyutları göze alındığında buna ne internet paketiniz ve hızınız nede cihazınızın hafızası yeter.
bir zamanlar "bluetooth" ile şarj göndermek diye bir şey vardı.
+hacı bana iki diş şarz göndersene ya.
Keşke olsa, lâkin imkansızdır. Bu benzin deposu motorun içerisinde olan araba tasarlamak gibi bir şey. Bütün benzini motorun içerisine stoklayalım, ama hepsi harcanmasın, motor ihtiyacı kadar tüketsin. Bu mümkün değil. Motor hava-yakıt-ateş üçlüsüyle çalışır. Yakıt azaldığında aktarma bağlantıları vasıtasıyla depodan ihtiyaç kadarıyla emilir. Yani yakıt deposu ile motor arasında bir iletişim mekanizması vardır. Belki biraz saçma bir örnek oldu ama internetin depolanma mantığı bununla paralellik gösterir. inter bağlantısında devasa bir veri havuzu vardır. Cihazınız ne talep ettiğinizle orantılı olarak bu veri havuzlarıyla bağlantı kurup onlarla iletişime geçer. Ve burada anlık veri akışı gerçekleşir. Dinamik web dünyasında cihazlar sürekli iletişim halindedir. Depolanmış internet söz konusu olamaz.
dediğin şey çok şaçma ama farklı yollar da yok değil. mesela benim evimde vodafone un interneti bağlı, aynı zamanda hattım da vodafone, şimdi çıkıp vodafone hacı sen zaten evdeki intenete 50 tl verdin, sana bi kıyak geçelim dışarıdada kullan bu interneti dese, tabikide olabilir. ama yapmazlar tabikide. böyle bir durumda kimseye mobil internetin rahiş fiyatlarını sokup çıkartamazlar.