bugün

Kişilik haklarına aykırı bir ilkedir.
"paylaşmazsan adam değilsin lan zükenberk" diyerek "onaylıyorum" butonuna abandım sabah. bizi bunlarla mı korkutacaksın ey zükenberk..
facebook, whatsapp'ı 16 milyar dolara satın aldı. 4 milyar cash, 12 milyar dolar da facebook hissesi şeklinde. şimdi bir saniye bekle, Şu rakam bir kafanda otursun.

şimdi de konuya gelelim;

"bu şirketler nasıl milyar dolarlık, dünyayı kontrol eden şirketler oluyorlar?" sorusunun cevabı, bu ve bunun gibi ilkelerde gizlidir.

bakınız, cep telefonları ve sosyal medya, cebimizdeki yılandır.

kanıt gösteremiyorum ancak %100 eminim ki bu adamlar sıçtığımız bokun rengine kadar biliyorlar. bunu sadece ben değil bir sürü uzman söylüyor.

iş burda bir soruya evriliyor;

"bilgiye ve birbirimize bedava, hızlı ve anlık ulaşımın bir bedeli var. o da data kontrolünü 3. parti multi-milyar dolarlık şirketlere bedava olarak sunmak.

bunu ödeyecek misin, yoksa ödemeyecek misin?"

ben de dahil olmak üzere %99'umuz bunu ödüyoruz. keşke ödemeyecek gücüm ve o kadar sağlam prensiplerim olsaydı.

çünkü yeni dijital globalizasyon bunu gerektiriyor.

ya ödeyeceksin, ya da bilgisiz ve yalnız kalacaksın. işini, gücünü, her şeyini etkileyecek. açık ve net. hadi patronun, "dünün faturalarını whatsapp'dan at" dediği zaman, "ben whatsapp kullanmıyorum" de. hadi de bunu.

diyemezsin.

bu kafana dayanan bir silah. bir sosyal ve profesyonel izolasyon tehditi aslında.

çok değil, 50 sene içinde çok garip, çok farklı şeyler olacak.

at fav'a bekle.
Zukerberk denyosu yine sıçmış bırakmış. istersen WhatsApp kullanıcılarının telefon numaralarını, brazzers'te falan paylaş. Az gelmiş bu ilkeler. Versay anlaşmasıyla çöken almanya'ya benzedik WhatsApp kullanıcıları olarak. Zukerberk, sen asyalı hatununla meditasyon falan yap. Rahat bırak lan bizi.
görsel
görsel