bugün

Dün aksam twitter dan gelen mesaj uzerine elim ayağım titredi. Ekside basligi cok ilgi görmediği için buraya da açıyorum. Umarim bu ayıp yerde kalmaz.

Durum şu ; yeryüzünün melekleri olarak bilinen down sendorumlu bir insanimizin hattınin sorguduz sualsiz kapatilmasi olayi.

Uzun ugraslar sonunda musteri hizmetlerine ulasilmis, onlar da mental kusur bulunduğu için hattın kapatıldığını söylemişler.

Bu nasıl bir ayıp nasil bir rezalettir tanimlayamiyorum.

ilgili metin şurada:

"merhabalar,
ben 35 yaşında, down sendromlu, çalışan biriyim.
2.5 ay önce bu tecavüzcü sponsoru haberleri yüzünden 10 senelik hattımı vodafone'a taşıdım. 2,5 ay sonra, geçen gün hattım sorgusuz sualsiz sebep bildirilmeksizin kapatıldı. günler süren mailler sonrası dün akşam çagrı merkezini aradığımızda , çağrı merkezi yetkilisi utanarak "genel müdürlükten bir not gelmiş buraya, mental engelli olduğunuz için hattınız kapatılmış" dedi. bu yaşadığım saçmalığı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek ve bir farkındalık yaratmak için twitter ve google plus hesapları açtım. siz de ekşisözlük yazarıymışsınız. sorunumu siz de paylaşır mısınız? sesimi duyurmama sözlük ahalisi olarak yardım eder misiniz? başlık açılabilir mi benim durumumla alakalı?
şimdiden çok teşekkür ediyorum. saygı ve sevgilerimle zuhal başbülbül.

https://twitter.com/…lbul/status/759441443530371072

bunu yaptık dün akşam ailemle. ama vodafone, twitter üstünden bile ilgilenmediler.
Doğruysa baya baya ayıp. Vodafone kullanmıyorum zaten.
Mesele vodafone kullanmak ya da kullanmamak değil. Burda verilecek tepki vodafonelular operatörlerini değiştirsinler tepkisi de değil.

Utanmadan arsızca bu şekilde sebep bildiren yetkililer (genel müdürlükten bahsedilmiş) mağdur edilen vatandaşımızdan özür dilemeli ve hatalarını telafi etmeliler. Bu utanç verici durumdan haberdar olan bizler de vodafone yetkililerine gerekli şikayette bulunmalıyız. Bir kişinin şikayeti askıya alınabilir ama onlarca kişiyi görmezden gelemezler.
Turkcell bok dedik şimdi Vodafone daha bok çıktı. Serefsizler ya.
(bkz: canım kapitalizm)
Vodafone isimli sirketin yaptigi insanlik dışı muameledir.

Sessiz kalmayalim.
vodafone kullananları da kınıyoruz!
Turkcell tecavüzcü destekçisi,

Vodafone insanlık dışı uygulama yaptı,

Avea/turk telekom'un kalitesi belli. Hizmet vermeden para söğüşleme mentalitesi ile müşteri sikme odaklı bir vizyonları var.

E başka operatör kalmadı?! Hangi operatörün hattını takıcaz telefonumuza?! Afedersiniz de sikeyim böyle memleketi.

Not: bimcell pocell taraftarcell gibi servis sağlayıcıları da türk telekom altyapısı kullanıyor.
sozluk olarak organize olacaksak, hattimi ttnete tasirim. ama guzel bir kampanya yapip farkindalik yaratmamiz lazim. mal gibi beni tek birakmayin sonra.
Yok mu la br Vodafone yetkilisi şu işi çözecek. Ayıptır günahtır.
utanmalılar ve özür dileyerek gönül almalılar dedirtir.
BU ÜLKEDE HiÇBiR ŞEYE ŞAŞIRMIYORUM. MENTAL ENGELLi OLAN BiZiZ.
Tecavüzcü diye kaçtığınız o firma engelli kardeşlerimize herşeyin en ucuzunu sunuyor her yerde destekçileri oluyor kardeşimize çok geçmiş olsun. Beyin engelde olmadığı sürece aşılır.
Özür dilemesi gereken firmanin ayibidir.

Yapilan ayıp özürle telafi edilir, yanlıştan dönülür umariz ki.
Yine naaapmış?
hepsi birbirinden beter firmalar. vodafone da dahil.
Gundemde kalsın arkadaşlar.
ilgili metin şurada:

"merhabalar,
ben 35 yaşında, down sendromlu, çalışan biriyim.
2.5 ay önce bu tecavüzcü sponsoru haberleri yüzünden 10 senelik hattımı vodafone'a taşıdım. 2,5 ay sonra, geçen gün hattım sorgusuz sualsiz sebep bildirilmeksizin kapatıldı. günler süren mailler sonrası dün akşam çagrı merkezini aradığımızda , çağrı merkezi yetkilisi utanarak "genel müdürlükten bir not gelmiş buraya, mental engelli olduğunuz için hattınız kapatılmış" dedi. bu yaşadığım saçmalığı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek ve bir farkındalık yaratmak için twitter ve google plus hesapları açtım. siz de ekşisözlük yazarıymışsınız. sorunumu siz de paylaşır mısınız? sesimi duyurmama sözlük ahalisi olarak yardım eder misiniz? başlık açılabilir mi benim durumumla alakalı?
şimdiden çok teşekkür ediyorum. saygı ve sevgilerimle zuhal başbülbül.

https://twitter.com/ …lbul/status/759441443530371072

bunu yaptık dün akşam ailemle. ama vodafone, twitter üstünden bile ilgilenmediler.
Vodafone özür dilemis arkadaslar, bu basliga yazan, twitter da ilgili tweet i rtleyen herkese teşekkürler.

Zuhal Başbülbül
Vodafonedan aradılar biraz önce.
Özür dilediler.
"mental engel" ile ilgili kelime etmediler bu kez.
Yine "eksik evrak" dediler önce.
Daha sonra da "vasi belgesi de almamız gerekiyor ama vasisi kimse" dediler.
"böyle bir şey varsa en baştan ilk belgeleri teslim ettiğimizde söylemeniz gerekmiyor muydu, ayıp ettiniz" dedim,
"haklısınız" dedi kadın sadece.
Bugün hat açılacakmış. 15 gün içinde de bu vasi belgesi denen belgeyi vermemiz gerekiyormuş.

Ama eminim.. bu emsal oldu onlara. Böyle bir kısıtları yoktu aslında.

Sesimizi duyurmamıza yardım ettiğiniz ve hep destek olduğunuz çokkkkk teşekkür ediyorum.
Sizler olmasaydınız bir kuru özür bile duyamazdık bunlardan, bundan da adım gibi eminim.""