bugün

itüde ilk vizeme 1 hafta vardı.bir buçuk yıl boyunca hazırlık okurken hep kendimi ah şu lisans gelsinde dağıtıcam ortalığı diyerek kandırır zaman geçirirdim.e tabi lisans döneminde ingilizcedeki kadar odun olmayacağım bariz. ezber pek yok genelde bildiğimiz konular. neyse ilk vizeme 1 hafta kala hırs yaptım. össye bile tek kitap bitirmeden giren ben günde 3 saat civarı ders çalışıp fizik vizeme girecektim. bu arada fizik dersi itüde en çok korkulan havuz derslerinin başında gelir.bilen biliyodur.piyasada meşhur birkaç tane fizik kitabı var malum bilirsiniz onların özel soruları dahil bakmadığım çok az soru kalmıştı diyebilirim.zevkte alıyodum tabi.millet zorlanıyo uf diyo puf diyo bende ingilkizcenin acısını çıkartıyodum, derken vize vakti geldi çattı. gittim girdim 100 yıllık, buz gibi bir anfide. anfi beni büyüledi ama sorular büyüleyemedi.zor değillerdi fullemek bile yeterince dikkat çekici olamazdı. ama sonuçta boru değil itünün fizik sınavını fullemiş olucaktım.zevkliydi güzeldi sonuçların açıklanmasını bekleyen süreç.arkadaşların takıldığı tek bir soru vardı yardım ediyodum hoşuma gidenlere.o şekilde geçti gitti.
şimdi hırs yapmıyorum artık.normal insan gibi son güne bırakıyorum herşeyi. boktan oldum sormayın ama düzelicem.bunu da kaçıncı kez diyorum bilmiyorum ama hayatta en kötü şeylerden biri düzelicem lafını alışkanlık haline getirmiş olupta hiç düzelememektir.buraya kadar zırvalamalarımı dinleyenler merak etmiştir fizikten kaç aldığımı. söylüyorum 39 aldım.kırk üzerinden tabi.
ne yapim bir puanlık soru iptal edilmişti. hatalı olduğunuda sınav esnasında hocaya ben bildirmiştim.yarım saate kalmadı tahtalara "bilmem kaçıncı soru iptal geçiniz" yazısı yazılmıştı bile.kendimi bununla motive etmiştim bi dönem.hadi kolay gelsin bana.sizede.
son gün 24 saat çalışarak aynı etki sağlanır. ayrıca öğrenilen bilgiler taze olduğu için unutma payı az olacaktır.