bugün

sözlükten çıkamayan, çıkıncada uyumaya gidecek olan öğrencidir.
bir gecede bütün dersi öğrenebilen öğrencidir.
'şu anda vatan görevini yapmakta olan bu bünye kapsamında' üniversite hayatının değerini bilmesi gereken öğrencidir.
ciddi söylüyorum, final stresi bile özlenmektedir. dört sene ne çabuk geçmiş. o arkadaşlıklar, beraber geçirilen vakitler... her anı güzelmiş arkadaşlar.
vize sözcüğü neler çıkardı başıma *
ağlamak istemeyen, zaten ağlayan*, yarın ne bok yiyeceğim diyen öğrencidir.
içinde benim olmadığım güruhtur. zira yıllık ders sisteminin gözünü, kulağını, herbi' şeyini seveyim. aynı başlığa 2 ay sonra da bu kadar rahat entry girer miyim bilmiyorum.
hele de bu öğrenci aynı gün üç sınava girecekse, üçüde sayılsa, daha önceden bu üç derse hiç girmediye ve daha çalışmaya başlamadıysa hepten zavallıları oynuyodur.
(bkz: breathe)

hatta bildiğin yumurta kapıya dayanmıştır. saat 13:30da kol gibi borçlar hukuku vizesi beni beklemektedir, ben de sözlükte fink atmaktayımdır. işte ben malım diye boşuna demiyorum sözlük.
benim de bulunduğum öğrenci grubu.

sabah kalkıp çalışacağım inş. şu anda başım ağrıyor.
kastırmasına gerek yok muhtemelen sınavdan önceki gece çok uykusu gelecek, ders çalışırken uyuyup kalacak, azcık gözlerimi dinlendireyim derken sabaha kadar fosur fosur uyuyacak... böyle gelmiş böyle gider.
Komitesi yaklaşmış zavallı öğrenci ile yakın akrabadır. Biyokimya ile ne yapacağını bilemez durumdadır.
4 sene boyunca vize final geldi derken artık böyle şeylerin olmaması insanı üzüyo.
kurul sistemiyle eğitim gören bir öğrenci iseniz:

2 hafta kala..ortamda az kaldı ha geyikleri başlar ve vicdanen bir dürtükleme baş gösterir ama pek de derse yanaşılmaz.
1 hafta kala..öncesinde temizliğe, düzeni sağlamaya bolca vakit ayrılan ders çalışma süreçleri başlar.
5 gün kala..kütüphane, odaya kapanma turları başlar.
3 gün kala..tuvalete notlarla girersiniz.işte en verimli dakikalar...
1 gün kala..çıkmış sorularla mücadele hattı alo *** ***
Şu vizeler iyi veya kötü bi şekilde bitsede kurtulsak cümleleri kulaktan kulağa dolaşmaya başlamıştır bile.. (Çalışmayan bir öğrenci [zavallı{Gariban}] bile olsa süreç aynı)..
sıçtın mavisi...
işte bu entry şu anda tam da beni anlatıyor.
istanbul üniversitesi öğrencilerini tanımlayan durum.
vizeleri yaklaşmış,hiçbir şey bilmeyen buna rağmen çalışmaya tenezzül etmeyip sözlükte takılan zavallı öğrencidir.
Korkan ve dersten başını bir hafta boyunca kaldırmayan öğrencidir.
şu an burada bunu okumaması gerekendir.
vizeleri bitmiş öğrencinin allah kolaylık versin dediği öğrencidir.
Bir vizelerin ortasındaki zavallı öğrenci değildir.
Vizeleri yaklaşmış 4. Sınıf öğrencisinden daha zavallı olmayacak olan öğrencidir. Zira 4. Sınıf öğrencisi okul uzatıp uzatmama tehlikesiyle karşı karşıyadır.
ben oluyorum galiba..
Zavallı değilim her gün düzenli olarak çalıştım.Vizelerin amına ben koyacağım.Sanada kolay gelsin.
bu hafta sadece fizik vizem var sanıyordum , 2 bölüm dersiminde vizesi olduğunu yeni öğrendim. hala çaşıimıyorum. risk budur.