bugün

(bkz: tembellik)
(bkz: sebebimsin)
(bkz: sıkılmak)
(bkz: sosyal ağ)
konuların aşırı kolay olmasından ötürü çalışmaya gerek görmemek. fakat finallerde ...
gelenekler, görenekler. büyüklerimizden böyle gördük bizim bir suçumuz yok.
finallerin varlığı.
(bkz: öğrenci olduğunu hatırlamak)
hocanın meydancı olması!
sınırdışı edileceğini kabullenmek olabilir...
çalışası gelmiyordur, neden aramamak gerek.
counter-strike 1.5

aga aynen budur.

world of warcraft'ı, medal of honer'ı, pesi mesi hallettik, nostalji diye daldık CS'ye bırakamıyoruz.

usta nasıl bir oyundur bu? burnumuzda sümükle ilkokula giderken de oynuyoduk hala oynuyoruz.

evde arkadaşlarla odalara dağılıyoruz kolasına, cipsine, birasına, bulaşık yıkamasına sabaha kadar assault senin milita benim go go go deyip saldırıyoruz birbirimize.

o değil de kullandıkça AK-47 daha bi zevkli geliyo insana, kafaya bi tık sonra mortingen strasse.

p.tesiden itibaren 9 tane vizem var allah sonumuzu hayır etsin.
bitmiş olmaları.*
şimdi saat 00.30 masayı hazırla, kitapları bul, notları toparla derken 01.00 falan olur saat. sabah 09.00 da sınav olduğuna göre en az 5 saat uyumam gerek her gün 3 saat ders çalışsam ne olacak çalışmasam ne olacak. en iyisi çalışmamak.
en güzel zamanlarını sürekli çalışarak,hayatında dersten başka bi' şey düşünmeyerek geçiren "x" kişisi istediği yada o ana kadar istediğini sandığı bölüme yerleşir. fakat işlerin hiç de öyle olmadığını anlar, ancak iş işten geçmiştir ve giden zaman geri gelmez.o andan sonra hayat onun için farklı olacaktır. her zaman sorumluluklarını bilen bu insan koy g.tüne rahvan gitsin moduna girer. artık mecbur olduğu şekilde değil istediği şekilde hareket etmektedir. bi' nevi o yılların acısını çıkarırcasına.

he burdan anlaşılan siz de bunu yapın demek değildir,yapmayın efendim,bu bi istisna.
yatarak geçmenin bir yolu olmalı düşüncesidir. vizeler genelde kışın olur ama finallerde insan üstü bir performans ya da günlerin kırk sekiz saat olacağı düşüncesiyle olsa gerek çalışılmaz, finalde kurtarırım diye düşünen bu büyük kesim ; herkes o şenlik senin, bu parti benim, akşam toplaşmalar senin, şişenin dibine vurmak benim diyerek ortalarda dolanırken, oturup eşek gibi not kovalarlar, gözler bir yandan camdadır. ha bunu da yapmayanlar var " oğlum gece başlarız sabaha kadar çalışırız, not çıkardım, hepsi ezber lan " diye başlar, " sıçtık abi, artılayınca harçlar ne kadar oluyodu lan? " diye biter. acıklı .
bilinmeyen nedendir. lan yarın vize var daha hangi dersten onu bilmiyorum kesin boku yedim.

harbi lan neden?
pandaların çok yalnız olması.
vizelerin olmaması. evet sadece finalimiz var.
yaşamak için yaşamak, okumak için okumak, zorla okumak, okuldan umudu kesmek, dünyayı skine takmamak, hiç bir şeyi umursamamak, halinden memnun olmamak en temel nedenlerdir.
yeni çıkmış bir oyunu bitirme çabaları
(bkz: quake 4)
başlıca nedenleri, tembel ve üşengeç olmaktır. Gerisi teferruattır.
çalışmaya değer olmadıklarındandır, sonuçta ezbere itmektedir ve bu bir zorlamadır.
Artık çalışacak kafa beyin kalmaması, son raddeye kadar günlük çalışma limitini doldurmuş olmak.
(bkz: uludağ sözlük) kaç gündür ders çalışma bahanesiyle girip çıkamıyorum.
ikinci vize olması yada finalde çocuğu koyarız düşüncesi.