bugün

ab bakanı volkan bozkır'ın öyle böyle olmayan açıklaması.

tam hali:
"vizeler tamamen kalktıktan sonra çalışma müsadeli bir vize haline gelse belki biz avrupa ülkeleri vatandaşlarına vize koymak mecburiyetinde kalacağız. çünkü esas akım türkiye'den avrupa'ya doğru değil, avrupa'dan türkiye'ye doğru olacak."
http://www.yenicaggazetes...at-aciklamasi-132978h.htm

(bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanları)
(bkz: ziyaaa)
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
görsel
Burda demek istediği ayak bastı paralarını arttırıp işi ticarete dökeceğiz. Tek amaç para. Vize dediği bizim gibi elli tane evrak toplamak değil tabi ki. 20 euro olan tc. giriş damgasını 50-60 euroya çıkarmak olabilir.
(bkz: amına bile koyacağız)

not: cinsiyetçi küfür için özür dilerim.
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen). Evet götümüz çabuk kalkıyor. Sen aynı evrakları avrupalı'dan iste, bu ülkeye kilit vur kapat demek olur. Kim uğraşır ulan o kadar evrakla.
70 li 80 li yıllarda denilse epey dalga geçmelik bir beyan olurdu. hoş bir vakit vize bile yoktu o ayrı konu. fakat avrupa türk miletinin düşündüğü avrupalılıktan çıkalı seneler oldu. usa gibi eyaletleri toplayıp birleşik bir topluluk kurma fikri de açıkçası pek öngörüldüğü gibi olmadı.

öyle schengen e tabi ülkeler var ki ortadoğu da bazı ülkeler yaşam standardında çok çok ileri düzeyde. almanya yaşadığım ülkede yani alınan maaşlar ile geçinmek çok zorlaştı. çok arkadaşım türkiye ye artık 2-3 senede bir gidebiliyor. hele ki iyi bir işiniz yoksa yandınız. geçen haftalarda konuştuğum bir türk genç arkadaş türkiye de biriktirdiği tüm paraları harcadığını ve çok zor durumda kaldığını anlatmıştı. döneceğim ama gururumdan dönemiyorum demişti. bu almanyadaki olan durum diğer yerleri düşünmek bile istemiyorum.

ve türkiye, ülkemin avrupa birliği merakı belki de gerçekten demokrasi standartlarını üst seviyelere çıkarmak içindir. öyle inanmak istiyorum. türkiye mutlaka belli standartlar getirmeli ülkeye girişlerde. ileriki zamanlarda çok geç olabilir.

olabilir bir durum.
Abimiz haklı ,hak ve hukukun olmadığı ülkelerde zengin olmak daha kolaydır onun için avrupa birliği ülkelerinden çok göç alabiliriz.