bugün

Bana yıllar yıllar sonra uludağsözlük hesabımı açtıran marka zımbırtısından yaşadığım mağduriyeti paylaşmak isterim ki benim gibi kimse mağdur olmasın. Ekşisözlükte çaylak olmasam orada da açacağım bir başlık ama belki içinizden birileri de buradan görüp oradan açar. Çünkü yakında indirime girecekmiş kendileri bu sebeple eminim alışveriş yapmayı düşünen birileri olacaktır. Özellikle buradan düğün alışverişi yapacak olanlarınız varsa düğünü ertelemek iyi bir fikir olabilir zira ürünler elinize düğünden çok sonra ulaşacaktır. Ulaşmayadabilir tabi o da bir ihtimal. Şimdi efendim ben 3 ekimde bunlardan bir kitaplık sipariş ettim bildiğiniz demonte, basit, tasarımı olmayan bir kitaplık. Bana 6'sında ürününüz kargoya verildi mesajı gelmesin mi? Kargo firması da MNG olmasın mı? Efendim pek sevinçliyim tabi gözüm yollarda bekliyorum. 7'sinde transfer sürecinde olarak görünen kargom o aşamada günlerce kaldı. Ama günlerce yani 13'üne kadar. Baktım olacak gibi değil MNG yi aradım ne oldu diye. Efendim en geç bir iki güne yola çıkar dendi. Ondan sonra yine ortada yoktu tabi ben de bir daha aradım ne deseler beğenirsiniz? Kargomun barkodu kaybolmuş olabilirmiş. Bu kadar saçma bir olay daha duymadığımdan Vivense yetkililerine mail attım ondan sonra biz de kargo firmasından sağlıklı bilgi alamadık süreci yeniden başlatıyoruz çok üzgünüz filan dendi. Ha bugün ha yarın derken mailleşmeler devam etti. Sonra en geç 26 sında gelmesi gereken siparişimin yeniden tedarik edileceğini bunun da verilen son tarihten iki hafta sonrasını bulabileceği söylendi. Ben de oldukça saçma buldum ve şikayetvara baktım bir de ne göreyim herkese aynı bahaneler! Bu durumda siparişim bu hafta gelmezse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımı çünkü herkesi aynı şekilde oyaladıklarını söyledim. Bana cevap olarak gelen mailse hayli enteresandı. Sipariş aralık ayını bulabilirmiş çünkü siparişin gelme tarihi siparişimin altında öyle yazıyormuş. Bu aralığı bulması siparişi yeni verenler için geçerli ben ta bir ay önce vermişim ne alakası var bu tarihin benim verdiğim tarihle? Çakallar değişmiş tarihi yani anlayacağınız. Şaka gibiler cidden ilgileniyormuş gibi yapıyorlar ancak icraatte hiçbir şey yok o yüzden siz siz olun buradan pahalı ürünler almaya,düğün alışverişi yapmaya vs kalkışmayın arkadaşlar. Şikayetleri okursanız göreceksiniz. Kaç kişiyi mağdur edilmekten kurtarsam kardır diye düşündüm. Gelişmeleri de buradan yazarım tekrar. Lütfen siz de yaşadığınız mağduriyetlerini bu başlık altında paylaşın.
Pişmanlıktır net.
Survival bir deneyimdir!
depoda kargo aşamasında olan ürünümü başka birine satıp ardından benden 1 ay daha süre isteyen firma. kasım 15 te bu ek süre de doluyor bakalım ne olacak.
Vivense
Siparişi aldıktan sonra el ense!
Evlerine ateşler salsın diyorum. Allahın cezası bir laptop sehpası için sabahtan beri çektiğim zulüm nedir arkadaş! Ne vidası vida ne deliği delik. Delik yok lan parçada, sadece delik olması gerektiğini belirten bir çukurluk var amk. Şimdi bunu geri göndersem bir ton iş ki zaten yarısını kurmuşum evde vida araya araya. Olm ucuz da değil ha 130 lira verdim bikaç parça demir bi tane de tahta gelecek evime diye. Şikayetvar'a yazsam kimin sikinde? Tam cinnet geçirmelik. Allah'tan kurye problem olmadı ama içinden kurulum talimatları falan hiçbir şey çıkmadı. Allaha havale edicez artık napalım amk.
Arkadaşlar, gece saat 01:41 yoğun bir günün yorgunluğu üzerimde..

Masko'da abartısız 15-20 mağaza gezdim.
Yemek odası ve oturma Grubu bakıyorken bu firmaya denk geldik.

Teslim tarihi ''tahmini'' olarak belirtilen süre, 7-14 Mayıs. Şuan 1 Nisan'a yeni girdik, çok manidar bir tarih oldu mesajı almışsınızdır sanırım..

Ve kalite bakımından leş..
Eğer mobilyalardan benim gibi cahil olan bir birey kalitesizliği algılıyorsa alışveriş yapan kitleyi gerçekten yargılamiyorum..

Model, tasarım konusunda çok başarılı olduklarından sunta malzemeleri çok güzel makyajlayip satıyorlar..

Velhasıl özet olarak bizim yörenin de şivesi ile;

+ Ha bu mobilyalardan güzel gışlık odun olur da gadaşım..
Kısa sürede vazgeçtiğim girişim. Bir masa için bir buçuk ay bekleme süresi mı olur yav. MDF olacak ağacı Alaska'dan mı getiriyorsunuz?
Yalancı firma.
Teslim tarihlerine bi 2 hafta falan ekleyin.