bugün

evet efendim...

Halid Ziya Uşaklıgil’in oğlu Vedat, genç Türkiye’nin en başarılı diplomatlarından biri olup bildiğiniz gibi Birçok dil biliyordu, çok iyi bir müzisyendi. Gittiği her ülkede kısa sürede tanındı ve sevildi. acaba neden hayatının baharında 33 yaş gibi bir yaşında intihar yolunu seçti zamanın üstünde sır perdesi bulunan olaylarından biridir.

arkadaşlar acaba neden vedat uşaklıgil intihar etti? neden atatürk ile bu kadar yakındı ve acaba atatürk bir şey mi söyledi de intihar etti tarihciler incelemelidir.
CEhape döneminde olmuştur.
artık öldüğü için arkasından atıp tutmak kimseye yakışmaz. bu bir ak partili de olsa uyarılmalıdır. ancak belli başlı kanıtlanmış kötülükler varsa yazılabilir.
sayın eski milli eğitim bakan'ım hüseyin çelik'in buyurduğu gibi;
-ebu cehil'e de mi konuşmayalım?
bunlar farklıdır. ebu cehil gibi kanıtlanmışsa konuşmak gerekir.
kimsenin ilgilenmediği sırdır.
ölünün arkasından konuşmayı sevmem ama bunalrın yumuşak olduğu söylenir görmedim bir iddiam yok

ama ne hikmetse dinciler bu aileyi pek bi severler.
(bkz: yasak aşk)
babasına ağıt yaktırmış sırdır.
Latife hanım'ın amcaoğludur. ilk batılı romanı yazan halit ziya'nın oğludur.

Babasının yazdığı "bir acı hikaye" de üstü kapalı olarak intiharından latife hanım sorumlu tutulur.

Çok yakışıklı biridir.
olm siz siyasal islam şemsiyesi altında sebebi olduğunuz milyonlarca ölümdeki sır perdesini aralayın bence..
Üşenenler için
(bkz: vedat uşaklıgil)
Elbet bir gün aydınlanacak olan sırdır.
Beni de merak ettirmiştir.
intiharı kelimesini bile değiştirecek kadar ehemmiyetli bir sır.
Elbette ayan beyan ortaya saçılacak hakikattir.
Bazı kanunların kaldırılması ile ortaya faş edilecektir biiznillah.
Ne sırrı.
Herkes biliyor herkes.

Ama bu ülkede bunu söylemek yasak

Söyleyin Allah aşkına böyle birşey var mı ya.
(bkz: 128 milyar dolar nerede)
Çok yakışıklıydı rahmetli.
halit ziya uşaklıgil, bir acı hikaye adlı eserinde oğlunun hassas olduğunu ve psikiyatrik sıkıntılar yaşadığını zaten söylemiştir. cahiller yine boş beleş sallamaya başlamışlar. atatürk'le yakın dost oldukları da doğrudur ama yasak ilişkileri olduğu hiçbir kaynakta geçmez. onun bunun çocuğu ciasal islamcıların ucuz yalanlarından biridir. atatürk'ün bir kusurunu bulamayınca paso iftiraya başvurduklarını biliyoruz. atatürk'ü kıskanmaktan orta yerinden çatlayacaklar yakında.

vedat uşaklıgil'i bırakın da kozmik odalarda ölen 800 vatandaşın, 15 temmuz'da ölen insanların ve çözüm süreci ile şehit ettiğiniz askerlerin hesabını verin ilk önce siz? suriye iç savaşını kışkırtıp milyonlarca suriyeliyi öldürmenize girmeme gerek var mı? asil vahşi ve zalim katiller, ciasal islamcılardır.
Hiçte sikimde bile olmayan bir sırdır.