türk milliyetçilerinin favori mottosu. bir diğer anlamı ise "ben konu, kavram, paradigma, politika bilmem. çok konuşurum. bazen de çıkar hrant dink'i vururum. cahilim. istediğimi yaparım."
şarkı haline getirilmişi vardır.

(bkz: bir vatanı sevmek idi suçumuz)
vatanı sevmek suç değil de, kendi ırkından olmayan farklı ırkları "öldürelim, asalım, keselim, sikelim" gibisinden söylemler faşistlik değil faşist oğlu faşistliktir.
var olan vatanın içinde, bölücülük yapıp başka bir vatan isteyenler, özgürlük savaşçısı* diye addediliyorsa ve bu ülkede 17 yaşında gencecik bir kız çocuğu, otobüse binip evine giderken, hayatında daha önce hiç görmediği bir adamın molotof kokteyli yüzünden yanıp kavruluyorsa ve buna da hiçbir allah'ın kulu burnu kırılan bir bölücülük timsali kadar önemsemiyorsa;

yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla;
Nazım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ...

başka bir faşist(!) attila ilhan ustadan gelsin;

türkiye

türkiye türkiye dağlarını duman almış
üzümler memleketi, tütünler memleketi
türkiye türkiye çok gülmüş çok ağlamış
sabırlı bağrı yanık insanlar memleketi
bulut gibi köpürmüş topraktan bereketi
pehlivan dağlarında şafaklar büyümüş
ve o nehirler delirip gür gür gelirler
bir şarkı gibi dağdan denize yürümüş

sen türkiye"sin sağdıcım kirvem türkiye
insanların insanların ah senin insanların
morca gözlerinden öpsem namuslu gözlerinden
asiye"m işveli hatice fistanı dal işlemeli
sen kırk köyün içinde şanlı zeyneb"im
şabanı vurdular yirmi yaşında, köprü başında
gel yılmaz mahmud"um gel bilaloğlan
arabamın atları, deh deh deh aman da
ha burası karadeniz gemiler yatar limanda
deryalar aslanı şems-i bahrî kamil reis
bu insanlar senden gelir sana gider
tarlaya savrulmuş buğday gibi türkiye
vatan sevmek suç değildir. suç olan vatanını rezil rüsva etmektir. işin özüne bakıldığı zaman, ülke milliyetçilerinin ülkeyi rezil rüsva etmekten, kan gölüne çevirmekten başka yaptıkları hiçbir pratik yok. bu vatan sevme felan değil, bildiğin faşistliktir. vatan sevme ayrıdır, faşist olmak ayrıdır. vatan olarak ele alınan toprak olgusu değildir. vatan her şeydir. dünya bir vatandır. bu olguyu demir çitler engelleyemez. kuzey amerika da, uzak doğu da, antartika da benim vatanımdır.faşizm farklı bir olgudur; yapanlar insan değildir. görüldüğü üzere insana da benzememektedirler. zavallıların ne felsefe okumaya ne de insan olmaya niyetleri var. barbarlıkta ısrar, hayvan olmakta ısrardır...

ülkem faşistlerine itaf edilmiştir...

yarası olan gocunur...
vatanını seven kişilere faşist damgası yapıştıran insansıya yapıştırılan ayardır aslında. çünkü böyle bir durumda karşıdakinin bastığı faşist damgası aslında faşistlik adı altında vatanseverliği çekememezliktir.
bir anda vatan millet aşkına gelip açılan bir başlıktır. vatan sevilir ona laf yok da öyle oturup da ben vatanımı seviyom diye kezban kezban bakarsan alırlar elinden, kalk birşeyler yap sadece ülkendeki azınlıklara odaklanıp böyle bir cümleyi sarfetmek yeni olgunlaşan bir beynin yapacağı iştir. iktidar vatanı milleti satıyor sen sevmeye devam et.

(bkz: ben sevdim eller aldı)

(bkz: vatan sevmek suçsa cezamı idam isterim)
aynen katıldığım ve bunu söylemekten kendimi alıkoyamadığım cümledir.

arkadaş pkk ya destek vermek demokratiklik, insan hakları oldu !

göz göre göre pkk yanlılarına sahip çıkmak vicdan oldu !

pkk la müzakere yapmak liberallik oldu !

ama sen gel vatanını sev faşistsin ! askerini sev faşistsin ! polisini sev faşistsin ! ne mutlu türküm de faşistsin ! sana kurşun sıkanlara nefret söylemlerinde bulun faşistsin !

orospu çocukları deli ediyorlar adamı.