bugün

türkiye cumhuriyeti'ndegümrük ve ticaret bakanı olan, fakat ettiği yemini unutan hayati yazıcı söylemi;

https://www.youtube.com/w...SMU&feature=autoshare
şimdiye kadar sorulmamış sorulardan biridir. gerçekten bir türk olarakta utanıyorum. neden benim ulusuma armağan ettiriyorsun başkalarını kardeşim. hadi ettirdin neden el kadar çocuğa ettiriyorsun. o yaşta insana yemin mi ettirilir. pedagojik cinayetten başka birşey değildir ant okutmak. ha şimdiye kadar ettirdin ne oldu. küçükleri koruyan büyükleri sayan bir gençlik mi var. gezi parkında o gençliği gördük. maşallah ne yeminmiş. ölen bir kişiye sesleniş yaptırıyorsun el kadar çocuga. ölen kişinin gösterdiği hedeflerine yönlendiriyorsun. hilafet kaldırılmadan önce ve sonrasında mustafa kemalin görüşlerini öğrenen çocuk ne yapcağını şaşırır ya ne hedefi. anlayın artık. birleştirici unsur olarak gördüğünüz türklük bir yere kadar götürdü. yeter bu kemalizm faşistliği.
1071 den beri bu coğrafyada türkler varda ondan. eğer beğenmiyorsan türklerle yaşamayı istemiyorsan s. gidersin başka varlıklara armağan edersin varlığını. türkler bu coğrafyada ki herkese zulüm mü yaptı bu güne kadar kardeşçe yaşadık da ne batar oldu şimdi? yatıp kalkıp türklere dua edin kıymetinizi bilin biz hepinizi seviyoruz yeter ki bizim arkamızdan kuyumuzu kazmayın kardeşçe birbirimize destek olarak yaşayalım.
Saçma salak bir soru cümlesi.
Bokunu çıkarmış bunu söyliyen şahsiyet.
türk olduğun için olabilir mi? türk değilsen bilemem. evet.
neden dedelerin çanakkale'de kurtuluş savaşında varlıklarını türk varlığına emanet ettiyse o sebepten edeceksin sende.
(bkz: because of eşşşeğen dickinden dolayı)
maalesef bu dünya üzerinde yaşamak için canından bile taviz vermek gerektiğini bilemeyen insan söylemi.
bunu söyleyeyen kişi malazgirt'te, bizans surları önünde, çanakkale'de ölenlerin ne için öldüğünü bilmiyor mu?
ama boşver bilme bu ülkede savaş çıksa ilk kaçacak sensin.
bu türkler yine bir devlet kurar sen abd'den tekrar gelirsin 'allah' dersin iktidara gelirsin. yine savaş meydanlarında biz ölürüz varlığımız için siz sadece yersiniz birde utanmadan türklüğe bok atarsınız.
kürt müdür gürcü müdür ne boktur acaba bu adam bilmiyorum ki.
sevgili tekirdağlı abimizin 'ben çok severdim söylemeyi' şeklinde kendisine laf sokmasının ardından söylediği söz. Neden hala türk milletini bölmeye çalışıyorlar anlamıyorum. Türk demek türkiye cumhuriyeti vatandaşı demektir. Kurtuluş savaşında beraber savaşmadık mı? Neden insanın varlığı ülkesine armağan olmasın biri bana anlatsın.
türkiye'de doğup, türkiye'nin ekmeğini yemiş, suyunu içmişsin. dedelerin bu vatanın topraklarında yaşamış, onlarda faydalanmışlar her türlü imkandan. gençliğinden bu yaşına kadar türkiye'de para kazanmışsın, halen daha bu ülkenin halkından alınan vergilerle maaş alıyorsun ve çıkıp varlığım türk varlığına neden armağan olsun diyorsun... ülkemizde yaşayan, bizimle hiçbir bağı bulunmayan t.c vatandaşı rumlar bile sizden daha sadık...