bugün

24 saat biçiminde, belli bir zaman aralığında çalışan işçi.
insan vücudunu aşırı derecede yıprattığını düşündüğüm çalışma şekli. Yaklaşık 1 sene çalıştım. Metabolizmamın bile şaşırdığını, nasıl çalışacağını karıştırdığını düşünüyorum. Şöyle ki vardiyalar bu şekilde,

07:00-15:00
15:00-23:00
23:00-07:00

eğer bu hafta sabah 7 öğlen 3 çalıştıysanız pazar günü vardiya değişiminde gece 11 sabah 7'ye dönüyorsunuz. Yani birden sabahın köründe uykudan uyanan ben gecelerin yargıcı oluyorum. Metabolizma belli standartı yakalayamıyo sanırım. Herhalde " bi dakika lan bu saatte benim yavaşlamam lazım " diyerek birden elektikleri kesiyor. Sonra öğlene dönmeler derken dönme dolap misali allak bullak oluyorsunuz. Memnun olanlar da var ama bana göre değil sanki.
icat edenin avradını sikmeyi hakeden işçi.
insanı mahveden türden bir çalışma şeklidir. ne kadar para verirseler versin ömrümün sonuna kadar kabul etmeyeceğim çalışma şeklidir. isterlerse aylık 5000-6000tl versinler gene de hayır diyeceğim. 1.5 yıldır bu şekilde çalışıyorum havalimanında ve artık tükendiğimi hissediyorum. 1 gün sabah geliyorsun ertesi gün akşam-sabah yapıyorsun sonra 1.5 gün dinlenme hakkın oluyor ama kendine gelmen zaten 1 gün sürdüğü için dinlenme süren taş çatlasa yarım gün oluyor. gerçi bu şekil vardiya, memur mesaisi vardiya mesaisi karışımı olduğu için çok daha beter oluyor. her ne olursa olsun iğrenç bir çalışma şeklidir. kimseye önerilmez zorunda kalmadıkça.
içerik bulunamadı.
gecesi gündüzü karışan emekçi.
bir hizmeti yapması için kendisine para ödenen kimse.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar