bugün

gereksiz pişmanlıktır...

O yardımı eğer o insanlar türkleri sevsin diye yaptıysanız o ayrı. Ama sonuçta hepimiz o yardımları ya insanlık adına, ya allah rızası adına yaptık.

Bırakın efendim, nankör olsunlar, kıymet bilmesinler. Atalarımız ne güzel demiş "iyilik yap at denize, balık bilmezse halık bilir"
vana yardım yapmakla biraz da insanlığımıza yardım yaptık belki. bi kaç kendini bilmez sayemizde parlayan gözleri unutturmamalı.
ne niyetle gönderdiğimi allah bilir. ordaki bi kaç şerefsize gittiyse haram zıkkım olsun. vatanına bağlı vatandaşlarımıza gittiyse de helali hoş olsun.
Gönderilen Türk Bayrağı na bitaraflarımızı silmemiz için iyi olur diyenlerden beklenilecek köpeklik bu kadar şaşırmasın kimse.
dünkü haberle beynimden vurulmuşa döndüm. yinede yapılan yardımlar inşallah yerini bulmuştur. hainlere su bile vermemek lazım.
van'a yardımı, allah rıza için yapan insanın yaşamayacağı pişmanlıktır.

orada şükürsüz, kıymet bilmez piçlerin yanı sıra, gerçekten yardıma muhtaç ve kadir kıymet bilen vatandaşlarda yer almaktadır. o yüzden bir kişinin allah razı olsun demesi dünyaya bedeldir.
insanlığını, merhametini, niyetini sorgulamalı. ondan sonra duyduğu bu pişmanlığa pişman olmalıdır.
ayrıca, bir grup densizin yaptığını tünm vanlılar' a maletmek de neyin nesi?
kesinlikle hissedilmemesi gereken bir duygudur. bir avuç kötü düşünceli insanlar için, diğerlerini de görmezden gelmektir. van Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır. orada yaşayanlar da inkar edenler olsa bile Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarıdır. inkar edenlerin dışında devletin öğretmeni, doktoru, askeri, polisi de bu şehirde görev yapmaktadır. hem ne demişler atalarımız:

iyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir.
bana bir başka entry'i hatırlatan söylem.

(bkz: hiç bir insan kötü değildir)
27 koliyi tek başıma, tek tek, yaş, cinsiyet, atkı bere, kot, tek eşofman altı, pijama takımı, gecelik, çocuk bezi, maması gibi kategorize ederek ancak gnderme safhasında binbir çeşit problem yaşadığım yardım ancak asla ve asla duymayacağım pişmanlıktır. 2 kendini bilmez yavşak için pişmanlık duyamam ben.

edit: bütün bunları yaparken de onlar kürttü ve içlerinde terör örgütüne hizmet edenler vardı ve bizler bunları biliyorduk. şimdi pişmanlık duymak anlamsız.
yaptığı yardımı karşılık bekleyerek yapan bir türkün pişmanlığını anlatan cümlecik.
bir müslüman allah rızası için ya da ahlaki değerlerinden ötürü yardım yapar, müslüman olmayan insan da vicdanen yapar yani insanı insan yapan değerlerinden ötürü, yaptığı iyilikten ve yardımdan beklenti duymaz.
çıkarcı, riyakar ve insani değerleri olmayan güya insan evladı denilen yaşam formu da; başlıkta belirtildiği üzere yardımda bulunduğu insanların kendisine kul-köle olmasını ve yaptığı yardımın altında mahçubiyet duyup, ezilmesini bekler.
pişmanlık duyan türklerin olduğunu düşünmüyorum zira vicdani bir erdemde bulunan yardımsever türk kardeşlerimiz iyilik yaptığı için pişmanlık duymaz.
pişmanlık duyan insanları ciddiye almamak lazım zira van a en ufak bir bir yardımda bulunmadıkları su götürmez bir gerçek. küçük hesaplar uğruna sadece insanların vicdanlarıyla oynamaya çalışan; zavallı, çıkarcı ve aşağılık insanların bu tür hezeyanlarına gelmemek lazım.
bir vanlı olarak;
yardımda bulunan ve canını dişüne takarcasına çabalayan tüm türk kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim.
bir doğal afetin yıkımlarını, insanların acılarını ve diğer insanların hassasiyetini ucuz bir siyasi demogoji adına suistimal eden bu pankart sahiplerinin ve bundan, başlıkta olduğu gibi nemalanmaya çalışan vicdan ve akıldan yoksun tek hücreli savaş çığırtkanlarının tümden bitmesi dileğiyle.

ve insanların acıları her zaman ortaktır, insan olana.

velhasıl ahmed arif ten gelsin;

Ölüm bu,
Fukara ölümü
Geldim, geliyorum demez.
Ya bir kuşluk vakti, ya akşam üstü,
Ya da seher, mahmurlukta,
Bakarsın, olmuş olacak.
hayvan barınaklarına yardım yaparak içiniz daha rahat olabilir pişmanlık yaşamassınız. ben öyle yapıyorum rahatım.
kürt insanla pkklı hayvan arasındaki ayrıma kapılan kişidir.
aradaki çizginin inceliği, pkk cephesinin alçalma, vahşilik ve haysiyetsizlik konusunda sürekli rekor denemesi yapması ve de kürtlerin gerekli ayrımın yapılmasını sağlayabilecek durumda olmamalarıdır.
gerek olmayan pişmanlıktır.
sonuçta gözetilen allah rızası idi, o da kazanılmışsa eğer varsın nankörlük eden etsin.
hepsi de nankör değil ya.
ne allah rızası için ne de türk olduğumuz için yaptığımız yardımdır kendi vicdanımız için yapmıştık. allah korusun yine olsun yine yaparım. hayat bu bugün ona yarın sana bana. duymayacağım duyduramayacağınız pişmanlıktır. elin japonu geldi de türk olduğu için mi müslüman olduğu için mi geldi, öldü bir de üstüne. tahriklere kapılamamak lazım. ancak bunları açan orospu çocuklarının 8.2 ile kendilerine gelmelerine lkendilerine gelmezlerse toprağın dibine gitmelerini diliyorum tanrıdan.
pişman olunmamalıdır, sms vasıtası ile gönderdiğim para, müslüman bir kişiye gittiyse helal olsun değilse haram.
kılımı bile kıpırdatmadığım için hissetmediğim pişmanlıktır.
van a yardım yapmayanlar için pişminlık içermemekterir.
300-500 kişinin taşkınlığını, tüm van lılara malederek zırvalamak, uludağ sözlük yazarlarına yakışmıyor. taşkınlık yapanları van nüfusuna oranlarsanız mahcup olursunuz.
gölcük depreminde sağolsunlar onlar koşarak yardıma geldi trenlerle otolarla aktılar marmara bölgesine ama bi baktık yağmalamaya gelmişler. sonuç olarak allah yine askerimizi korusun vur emri çıktıda kurtardık yamyamlardan.
bu günleri önceden görüp yardım yollamadığım için duymadığım pişmanlıktır.