bugün

haindir. şu sözler kendisine aittir:

http://galeri.uludagsozlu...-dibi-olmas%C4%B1-727682/
türk büyük hakanı değildir.hangi türk hükümdarı ingiliz gemisine binip kaçmış?
şöyle bir söz vardır

--spoiler--
Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela ...
--spoiler--

işte bu bela yüzünden hakarete uğrayan mazlum bir padişahtır kendisi. Aslında "padişah" denmesi bile doğru değildir resmiyette böyledir ancak yıkık-dökük bir devletin son deminde tahta geçmiştir işte yinede padişahtır-sultandır.

Paşası Başbuğ Mustafa Kemal'e bu vatanı kurtarmak nasip oldu. Devrin gerektirdiği şartlar neticesinde sürgünde vatanından yurdundan uzakta öldü. Allah mekanını cennet eylesin.
belki hain değildi belki haindi ancak çok şanssız bi zamanda tahta çıkmış padişahtır.
sonunda da dayanamayıp ingiliz gemisiyle çekti gitti.
her korkak gibi kaçmıştır .
mili mücadele'yi başlatan padişahtır.

Allah rahmet eylesin.
ingiliz mandasıdır,bazı sağcılar nedense bayılır bu adama..
''mustafa kemal paşa hakkında tahkirane bir slogan ve şarkı tekrarlandığında ''bir daha duymayayım! o benim paşam askerim! '' diyerek torunlarını adam akıllı azarlamışlığı vardır. işte kendisinin böyle bir devlet terbiyesi vardı. devletin aleyhinde generaller hakkında konuşmama bütün hanedanda vardır. işte böyle bir şahsiyetten giderken hazine soyması beklenebilir mi ? hain olabilir mi?''

ilber ortaylı/ yakın tarih gerçekleri . s70

ek: vahdettin değil. (bkz: sultan vahidüttin han hazretleri) diyeceksiniz.
ingilizlerin beslemesi olarak ölen hain diktatör.
italya da Sürgündeyken büyük bir serveti 3.5 yılda bitirmiştir. Söylenenin aksine 15 Kuruş harçlıkla gönderilmemiştir.
1918-1922 yılları arasında osmanlı tahtında bulunan padişah. ülkeden ayrıldıktan sonra elde avuçta olmayan parası, sahte çıkan eşyalar vs vs yüzünden sefillik yaşamıştır. şam'a gömülmüştür. ülke kapılarını çoktan kapatmıştı kendisine.
son osmanlı padişahıdır. 1.dünya harbinin bitimine 4 ay kala tahta geçmiştir. yani işgallerden vahideddin değil ittihat ve terakki denen güruh mes'uldür. vahideddin ise tahta geçtiğinde devletin vahim durumunu görmüş ve şehzadeliğinden beri tanıdığı mustafa kemali sivil ve askeri makamlara hükmedecek derecede bir yetkiyle ve bir gemi vererek (bandırma) vede 30.000 lira kadar para vererek anadolu'ya halkı işgallere karşı ayaklandırması için göndermiştir. bu vetirede milli mücadelenin başlagıcından bitimine kadar her daim el altından desteğini sürdürmüştür. ona hain diyenlerin ağzında sakız ettikleri milli mücadele aleyhindeki fetvalar ise istanbul'u işgal eden ingilizler tarafından süngü zoruyla alınmıştır. cumhuriyetin en ehemmiyetli kurucuları arasında olan fevzi çakmağın meclis konuşmaları okuma zahmetine girilirse o da bu fetvaların süngü zoruyla alındığını söyler. nitekim o günkü meclis zabıtlarına da baktığınızda herkesin bu düşüncede olduğunu görürsünüz. bundan başka kuva-yı inzibatiye denen ordu ise ingiliz baskısı sonucu kurdurulmuş. vahideddin ise bunu görünce ingilizlere karşı dediğinizi yaptık diye göstermek için bu orduyu göstermelik olarak izmite yollamış ve ordu başındaki komutana hiç birşey yapmayıp kurulan ordunun izmitte beklemelerini söylemiştir. sevride asla onaylamamıştır ve bu anlaşmayı ımzalamaktansa tahtdan feragat etmeye hazırdım demiştir. saltanat şuralarıyla işgalcileri oyalayıp anadoludaki harekata zaman kazandırmak istemiştir. harb bittikten sonra cumhuriyet kurma düşüncesinde olan m kemal vahidedinin masum olduğunu bildiği halde onu hain ilan etmiş ve saltanatı kaldırarak osmanlı devletine son vermiştir. sultan vahideddin ise bu karardan sonra memleketde herhangi bir iç harbe sebep olmamak için yurdu, kısa süreliğine, dönme düşüncesiyle terketmiştir. bunu şurdan anlayabiliriz ki vahideddin giderken yanında çok az şey götürmüştür. fakat yurda bir daha geri dönememiştir. 1926 yılında san remoda ölmüştür. vahideddinin hakkında bilgi almak isterseniz murat bardakçının şahbaba isimli eserini okuabilirsiniz bu eser türkiyede bugüne kadar vahideddin hakkında yazılmış en kapsamlı eserdir.
yüce osmanlı hanedanının kötü bir örneğidir yaptıkları ile kanuni , fatih , yavuz gibi padişahların kemiklerini sızlatmıştır .
tüm ömrünü sarayda geçiren bu adamı atatürk'ü anadolu'ya yolladığı iddiasıyla kahraman ilan ediyorlar,
tüm ömrünü cephelerde geçirip kurtuluş savaşı'nı kazanan atatürk'ü ise hain ilan ediyorlar.
aklınızı genetik olarak kalıtlayan sülalenizi sikeyim lan sizin. yeter ki size bir şey olmasın.
osmanlı hanedanlığını ve padişahlığını kaldıracak bir karakteri ve gücü olmadığından makamında ezilmiş, aceleci ve cahilce kararlar vermiş basiretsiz son padişahtır.

bunu kendisi de kabul etmiştir. ve son yıllarında "ben bu makama layik olamadım. ve abim olduğu yerde makamın bana kalacağını öngöremedim" gibi bir ifadeler kullanmıştır. iyi veya kötü niyetli olduğu tartışılır...

şu an torunları olduğu söylenen kişiler ingiltere ve avrupanın bazı ülkelerinde zevk-i sefa sürerler. arada türkiye ye gelirler tv de görürsünüz. zengindirler...

osmanlı torunuyuz diyenler de türkiye'de şeriat getirmeye çalışırlar. hangisine inanacağınız size kalmış...
(bkz: hain)

kendisini görmek isteyen sevenleri varsa önerim en yakınlarındaki ingiliz gemisine binsin.
çünkü en son orada görülmüştür bu hain.
Hain iddialarını bir kenara koyarsak sultan Süleyman gibi imparatorluğun en parlak döneminde değil,en kötü döneminde padişah olmuştur. ülke yönetimi başkalarının elinde olduğu için belki de istemsizce buyruklara uymak zorunda kalmıştır.
zamanında hain damgası yemiş osmanlının son padişahı.
ingilizlerin kahvaltasını yataklarına götüren alçakgönüllü insan.
gridir. tam anlamıyla gri.
ne siyahtır, ne beyazdır.
ne haindir ne de kahraman.
(bkz: vahdettin in ingiliz ajanı olması)
Deniz seyahatlerini çok seven biri.
ama bu seyahatlerde kendi ülkesinin gemisini tercih etmeyen bir vatansız.

kısaca hain.
5. Harfe gerek yok, 4 harf yeter.
Koduğumun gözünde ciddi olmayan hükümet tarafından siktiri yemiştir.

ingiliz gemisine götüm götüm bitmiştir.
Bize hain diye tanıtanların hainliğidir.
atalarının kemiklerini sızım sızım sızlatan hain.

damat Ferit ve sana her gece yatmadan önce bir posta sövüyorum Vahdettin. hadi iyi geceler...