bugün

Türk hava yollarının başındaki hamdi topçu insanının sözleri.

Ulan bu adamların aklına özgürlük denince niye sadece kafa kapatma özgürlüğü geliyor.

inadınaymış. Sana ne. Sana ne. ister inadına. ister zevkine. Sana ne kardeşim. Paramı vermişim. Getir içkimi.

Bir de içki içmeyi laiklik sanıyorlar demiş.

Pes. Yakında başı açık kadınları almayacaklar uçaklara nah buraya yazıyorum.

Hani kimsenin hayat tarzına karışmayacaktınız.

Bak hamdi, başında bulunduğun kurumun adı -türk- le başlıyor. Arap la değil.

insanlar içki içerek günaha gireceklerse, bunun hesabını senden sormaz allah.

Bırakın insanların hayatına müdahale etmeyi.

http://haber.gazetevatan....yorlar/514835/1/SurManset
inadına içki istiyorlar. bu modelde olup inadına içki isteyenler, gıcıklığına yapıyorlar. vatandaş gökyüzünde romantizm istiyor. bir saatlik uçuş yapacak zaten verdiğiniz içki bir çay bardağı kadar. versen ne olur vermesen ne olur. gününe göre bilet paralarını ayarlayıp fahiş fiyatına sattığınız oluyor. oradan zaten içki paraları çıkıyor. atalarımızın deyimiyle çok sıktın mı patlar. vatandaş ne istiyorsa verin yoksa biz dünya çapında havayollarıyız demeyin.
sığ tartışmalara pabuç bırakmam diyorsun ama sığ olan sensin.

rezil insanın hezeyanlari.
avrupa havayollarinda icki yasaklaninca ucus guvenligi. bizde yasaklaninca irtica. hay sizin mantiginiza.
sikecem ne uçuş güvenliği pilot içiyor sanki. adam sarhoş gelse ne olacak ucakta içtiği bir duble şeyle kafayı bulmuyor ya!

mantığına sokayim.

saçmalık. yanlış söz.
bakkal olamayacak öküzleri devletin tepelerine paraşütle indirirsen olacağı budur. alkolü, laikliği falan geçin...

orası bir ticarethane. adam kendi kaprisi için kurumun para kazanmasını engellemeye çalışıyor.

model modeller...

kürtçü cemaat'in ilber ortaylı gibi bir dünya değerini kovdurduktan sonra topkapı müzesi'nin başına getirttiği sığır da sultan üçüncü selim'in taht'ını evine götürmeye kalkmıştı...

kuruyemişçide yer silemeyecek adamlar sırf kürtçü cemaat'e yakın diye kapısından girmemeleri gereken yerlere atanıyorlar. mesele sadece budur.
Birzamanlar inadına türban takıyorlar lafları vardı. Söyleyene küfrederdik.
Şimdi bu lafı söyleyene küfrediyoruz.

Lan devran harbiden dönüyor. Ama sıkıntı şu durmadan dönüyor. Bir gün birileri bu ülkede bu sefer
- inadına namaz kılıyorlar
Diyecek ve biz gene küfredeceğiz.
lan amına koyim zaten business classda 6 nokta hariç ikram kaldırıldı. uçacağın maksimum 1 saat. içki de yasak değil bakın kaldırıldı. adam diyor ki ben havayolu şirketiyim, vermiyorum ikram. zarar ediyorum. insanlara öyle bir lanse ediliyor ki sanki yolcuya çip takıyorlar 2 sene boyunca içki içemeyecek. yurtdışı zaten hatlarda servis var. ne dırdır yapıldı bu konuda da, birahaneye mi geldin zaten shot kadar bişey verdiği içki, onu da içsen ne içmesen ne.

(bkz: dalyarak)
Kısmen haklı, kısmen saçma açıklamadır. Kimin ne sebeple ne kadar içki içtiğini sorgulamak veya bu konuda analiz yapmak bu kişiye düşmez. isteyen keyfi için, isteyen idolojik tavrını ortaya koymak için, isteyen uçaktan korktuğu için içer.

Ancak 45 dakikalık uçuşta içki servisinin olmamasına gericilik/yobazlık diyenler de saçmalamaktadır. Baktığınız zaman kısa (bkz: short haul) uçuşlarda su bile verilmediği veya para ile satıldığı doğrudur. (THY özellikle ekonomi sınıfında en iyi yemekleri vermesiyle ödül kazanmıştır.) Hem verilenin masrafı, hem yakıt masrafı müşteri memnuniyetinden kazanılan "good will" i karşılamayacak boyuttadır. Bu yüzden kısa uçuşlarda içki verilmemesinin mantıklı bir açıklaması yapılabilir.
akıl almaz, mantık dışı bir açıklama.

fiyatlara yansıtın, 1000 lira olan uçuşu 800 liraya indirin, isteğe bağlı içki satışı getirin, bakın bakalım kise içiyormu?

milleti uçağa binmeden o kadar söğüşlüyorlar ki, yolcu ister istemez parayı bir yerlerden çıkarma uğraşına giriyor,

aslında yolcu orada içki isterken şunu söylemek istiyor, o kadar düzdünüzki hissiyatı azaltacak bir şeyler verin.

şu an havacılık sektöründe genel uygulama bu şekildeyse, sende globaly yours diyorsan seve seve içkiyi vereceksin, adam tanrı tanımaz olabilir, adam budist olabilir, sana ne adamın içtiğinden ?
emirates, qatar airways, eitihad, müslüman ülkelerin hava yolu değil bir biz müslümanız, bu kafayla thy nereye gidecek çok meraak ediyorum,
sen içkiyle uğraşacağına kaza kırım sayını düşük tutmaya çalış !
biliyor musunuz seviyorum bu tür demeçleri. tırnak içersinde devletin ileri gelenlerinin nasıl bir düşünce sisteminde olduklarını, kafa yapılarını öğrenmiş oluyoruz. inadına içki istiyorlar ne lan?