Oğlum yolda acikmasin diyen ve oğluna uçak da olsa yoldur yolculuktur diyen annedir.Annelerin hasıdır. Her aileye bir adet lazımdır.
candır, canan ve canımdır.
ben onu yerim lan, kurban olduğuma da bak. nasıl özledim seni bi bilsen?
hostese siktir çekecek annedir.
pegasus'un zalımlığının üstüne bir güneş gibi doğan annedir.o ne güzel yüreğe sahip annedir,elleri öpülesidir.
türk annedir.
bir zamanlar türk kızıydı cana canana dönüştü.
ucak icerisinde 7 bucuk kg yi gecmemesi halinde tulum peynir filan bile koyabilir. bi de ufak koyse caktırmadan egilip icsek sek ne hos olurdu demi.
kuleye bağlanıp '' buradan anneme selam göndermek istiyorum'' denilecek annedir.
uçak, tren, gemi, otobüs, fark etmez efendim. annedir o ince hesabını yapmıştır o al diyorsa alacaksınız, iyisini anne bilir.
Uçakta cam kenarına oturma diye tenbihleyen annedir.
benim annemdir. benden habersiz kıyafetlerimi ve kitaplarımı valizimden çıkarıp yerine envai çeşit bakliyat, türk çayı, fındık, fıstık ve helva koymuştur. valizden vakumlu poşet içinde sıkıştırılmış halde çıkan uyku seti ve ortopedik yastığı gideceğim yeri bulamayıp, Allah korusun hava alanında kalırsam diye koyduğunu iddia eden sevgili annem, kıyafet ve kitaplarımı çıkarmasının çemkirmeye değecek bir şey olmadığını belirtip, kitap ve kıyafetler evrenseldir, her yerde bulursun, ama ya orada mercimek yoksa demiştir. bu olay, varış noktası olan ülkeye girmeden uçakta doldurduğum forma, annemin valize doldurduğu yiyeceklerden habersiz "valizimde yiyecek yok" yazmamdan ötürü sorun yaşamamış olmama şükretmeme, ve valizini kendin hazırlayı yeni bir motto olarak kabullenmeme vesile olmuştur.*
görsel