bugün

kafayı dolmuşta , otobüste veya yüksek tavanlı yerlerde eğerek gezmek zorunda kalırsınız. boynunuz tutulur.
davlumbazdan tencereleri göremezsin. arkadaş niye alçak yaparlar bu davlumbazları.
ankaradaki eski kasa mavi dolmuşlara binemezsin. bineceksen de oturmak zorundasındır. çünkü o dolmuşların boyu maksimum 1.85 dir. iki büklüm olursun.
Metroda kart basmadan geçemezsin.
kısa boyluların sizi çekememesi...
Kısa boyluların kıskançlık kokan bakışları.
Hiç bir zaman anlıyamayacağım durumdur. Dezavantajları Türkiye ortalamasına bakıldığında oldukca tâbidir. Lakin yeni jenerasyona bakıldığında 30 seneye falan rahat edersiniz gibi .
(bkz: Kavaktada boy var !)
o bodur yerden bitme kılara tepeden bakabilme zevku sefası, ustelik topuksuzken bile ...
kızların ekseriyetinin tarzan'ın çiko'su gibi gelmesi.
skolyoz ihtimali artar. bacaklardan uzunsanız denge problemleri yaşayabilirsiniz. minibüsten inerken kafanızı çarpma ihtimaliniz yüksektir. boy uzunluğunuz bacaklardan geliyorsa pantolon sıkıntısı çekersiniz. memleket geneli uzun bacaklı olmayınca sizi de yok sayarlar.
Okul çağında en arkalarda oturma sebebidir.
olmayan dezavantajdır.
sırt ağrısı.
hiç bir zaman tadamayacağım dezavantajlardır.
zaten 25 cm lik topuklu ayakkabı giydiğimde normal bir boya erişebiliyorum.
onunla da yürüyemeyeceğimden, bahsi geçen dezavantajları göremeyeceğimdir.
Bir 8 cm topuklu cizmeyi giymeye çekinmek bunlardan biri. Nşa normal bir boya sahip olmaniza ragmen sen o boyla o topukluyu hangi amaçla giydin sorusuyla sık sık karşılaşabilirsiniz.
Ayrica yurdum er kişilerinin boy ortalaması belli. Onun boyunu aşmamak için topuklulara veda etmeniz gerek.
Eğilip kalkarken çekilen zorluk.
Seri hareket edememe durumu.
Dolmuştayken kafanı tavana çarpmana neden olur. Sonra otobüslerde falan oturamazsın bazen. Bacağın sığmaz çünkü.
Koşarken andaval gibi gözükmesi.

Not : bu benim.
evlenecek türk kızı bulamamaktır.
Bilmem anlatsanıza biraz.
dengeyi zor sağlamak, bu yüzden otobüslerde en çok sarsılan olmak.
kısa kızlarla el ele tutuşmak bir sıkıntı. zaten niye el ele tutuşulur anlamam.
Kafayı olmayacaklar yerlerde bir yere vurmak.
Elbiseler etekler çok kısa oluyor pantolonlar kısa geliyor bir kız olarak ayakkabı sorunu da oluyor giyim uzun boylular için büyük bir dezavantaj.
perde takmak. ühü