bugün

sevişelim mi?
sizin orada genel sağlık sigortası var mı? yada yurtdışı çıkı harcı yada en basitinden yakıtın litresi kaç para...vs vs.
Hangi takımlısın?
arsalar kac para sizin orda?
Kıble ne tarafta?
para biriminiz neydi hacı?
uzay muzay nedir lan bırakın bu ışıklı kılıçları efendi olun kırın dizinizi oturun memleketinizde dikiz sapık işidir oğlum denmez heralde.
merhaba, tanrıdan haberiniz var mı dostum?
Nasıl böyle görünmez olabiliyorsunuz, formülünü verin de bende istemediğim insanlara görünmeyeyim.
memleket nire diye sorulmalıdır.
Ne arıyorsunuz dünyada. Ne işiniz var burda.
Dün olanları anlatıp sence ne yapayım ben? Diye sorardım.

Sonuçta uzaylı, farklı bir vizyonu vardır.
Sigaran var mı genç?
olum çıkarın şu maskeleri. tam güzel iş yapmışsınız ortam falanda yemeyiz çocukken yapıyoduk bunları. Ahmet sen misin lan çıkar olum şu maskeyi.

bak kardeşim sen delikanlı birine benziyosun bana şu parayla böyle bi kalıp peynir bir kaç zeytin bir ekmek birde tuvalet kağıdı al gel.
bi fotoğraf Çekilek mi?
senin çükün bizim sözlükteki bebelerin çükünden uzun mu ?
görsel

sahnesinden yola çıkarak, "soyunuzun devamını türklere borçlu olduğunuz söyleniyor. Doğru mu?" olabilir.
abi sizin memlekette yer varsa alın şu kürtleri gözünüzü seveyim.
abi aletinde lazer var mı ?
Özer aydoğan haklı mı?

görsel
Niye hep amerika kitasina iniyonuz? Üssünuz mü var orda? Biz amerikan filmlerinden hep oyle goruoz da?
çok yakıyomu bu alet? sizin orda kızlar teklif ediyor diyorlar?
"Hangi galaksiden geliyorsunuz", "Kaç ışık yılı uzakta", "Sizden başkaları da var mı uzayda" tarzı sorular dururken, yurdum insanın büyük ihtimalle "kaç basıyo abi sizin gemi" veya "uzayda ezan harbiden duyuluyor mu" konularında getireceği sorulardır. Uzaylı bizi ziyarete gelse, fizikle, bilimle, tarihle ilgili o kadar çok sorulacak soru var aslında. En can alıcı soru "bizim güneş sistemine gelebilmek için kullandığınız ulaşım sistemini nasıl icat ettiniz, ışık hızını alt etmeyi nasıl başardınız" olurdu herhalde.
o kadar insan varken neden ben?
Cinlerle dostluk var mı?
(bkz: sen biliyor Türkçe).