bugün

uzakta olanları özlemektir sözlük. ufak kuzenimi özledim. kendisi daha bir buçuk yaşında. o kadar masum ki. en son kasımda gördüm onu yanlış hatırlamıyorsam. ilk kez de görmüştüm. öyle masum öyle tatlı ki.
bugün resimlerine baktım. çok özlemişim. gördüğümde daha anca anca yürümeye başlıyordu. geçenlerde telefonla konuşurken aba aba diyordu. konuşmayı öğreniyor artık yavaş yavaş. kıyamam ben ona.
benim resimlerimi gösterip beni öğretiyorlarmış sürekli ona. amcamı da çok özledim. canım benim kızı gibi görür beni ilk doğduğum andan beri. çok sever.
insanların uzakta olması kötü be sözlük. insan istediğinde gidip sarılamıyor. o ufaklığa minik ayaklarına kurban olurum ben, yürümeye bile başlamıştır o şimdi.
onu tekrar göreceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. en önemlisi de büyük bir özlemle.
o anlar hiç bitmez sevdiklerine uzaksan. bazen yaşama sevincin kaçar, dostlar yüzünü güldürmeye yetmez. yanında çok daha derin bir sevginin kilometrelerce uzakta olduğunu bilmek vardır ama yinede şunu da bilirsin mesafeler sevgiyi öldürmez eğer sevgiler gerçekse..

buna rağmen ille de tanım istiyorsan: 'devamını biliyorum akacak o gözden üç beş damla yaş' dedirten anlardır.
En acı veren anlardan biridir . Bakarsın böyle uzaklara, gözünün önüne gelir o yüzler . Güzel zamanlarınızı hayal ederken suratınızda dünyanın en gerçekçi gülümsemesi oluşur . Tabii herkes de güzel hatırlanmaz, kimilerine de dünyanın en gerçekçi küfürlerini yollarsın ..
benim için şu andır. keşke dedi naber dedi iyidir yanımda olsa. ne muhabbetler çevirirdik onunla, anıları anlatıp gülerdik. saatlerin nasıl geçtiğinin de farkında varmazdık. çıkıp bir şeyler yerdik gece gece, kilo almak pahasına. sonra da ''ay ben 3 kilo almışım, ama şekerim sen inanılmaz kilo vermişsin.'' olayının cılkını çıkarırdık. ahh ahh geçmiş günler geri gelmiyorlar. ibretlik tespitimi de yaptım. iyi geceler sözlük.
Eksi oy vermediğim anlardır. Niye kimseyi özlemiyorum ben yiaa nın cevabını buldum.