bugün

ruya olgusunu incelerken akla karayi secen bilim adamlarini iyiden iyiye g.t eden olay. mutlaka basiniza gelmistir, belki de gelmemistir, ama ben anlaticam yine. olur da basiniza gelirse 'lan sozlukte hiyarin teki sacmalamisti boyle biseyler' diye mirildanirsiniz.

sabah derse kalkmak icin telefonu kurmusum. uykum icin de pek hafif diyemem hani. 8.02'de calmaya basliyor alarm. niye 8.02 dersen, bu alarm olayi beni obsesif kompulsif bi hale getirdi haci, saat baslarina, ortalarina ve ceyreklere kuramiyorum artik. neyse, tam o sirada ruya da donuyo bir yandan. cocuklugumun gectigi kasabadayim. birine bakmak icin bizim haci amcalarin oturdugu kahveye giriyorum. ama garip birseyler var, anlamam uzun surmuyor. kahvede bangir bangir telefondaki alarm tonu olan beduk'ten heartbreaker caliyor. 40 yillik kahvede ortada dans pisti, 'haatbreka haatbreka, yu sac a haatbreka' diye inliyo ortalik, bizim hacilar gayet cool figurlerle suzuluyorlar. 'noluyo lan?' dememe kalmadan ekmek firininda buluyorum kendimi. 'alaaddin abi bi tava verir misin?' diyorum, beduk hala cigiriyor arkada. 'heralde herkes ayni radyoyu dinliyor.' diye dusunuyorum. ruyamda bile mantikli bi adamim, lanet olsun.

ruya bende uyanmama neden olacak buyuklukte bir, afbuyrun beyin a.ciklamasina sebep olmus olacak ki uyandim o derin uykudan. uyandigimda ruya aklimdaydi, fakat heartbreaker ile iliskisini sik sik salak ruyalar gormem uzerinden kurmaya calistim.(#3393743) o anda alarm tekrar calmaya basladi. simsekler cakti, duydugum bu sesin ruyayi nasil koy kahveli, cicek kokusu, kus sesi bol bir ruyadan haci amcalarin tolgahan misali dans ettigi bir ruyaya cevirdigini dusunmeye koyuldum.
yanında küfürlü konuşunca kamyon deviren tipler de vardır.
mesela bendenizde de çok sık görülen bir olaydır.
ayrıca ilginç olan gelecekteki seslerinde olaylara entegre olmasıdır.
anlatmaya çalışayım;

mesela rüyamda apartmanin catisindan düşen bir defter görüyorum, mesafe uzun, defter düşüyor, düşüyor.. uzun bir düşme sürecinden sonra yerle temas ettiği anda "güm" diye bir ses çıkarıyor, uyanıyorum bakıyorum mesela kardeşim o sırada telefonumu masadan düşürmüş, onun güm sesiymiş aslında o.

anlatabildim mi, bu yüzden "ulan insan beyninde gelecek şifrelenmiş bir şekilde duruyo da rüyalarda mı açığa çıkıyo acaba" diye düşünürdüm küçükken.
Örn: telefonun alarm melodisini rüyada yaşanan olayların fon müziği olarak duyulabilmesidir.