bugün

etmez kardeşim etmez. çin dünyanın en çok çocuk işçisi çalıştıran ülkesi. milyonlarca çocuk işçi var. oysa kanunlarında yasak.
peki kim çalıştırıyor bu kaçak çocuk işçileri. batılı abdli avrupalı küresel şirketler.

hindistan da da durum aynı.
gerizekalıca bir çıkıştır.

Bir tür için uğraşıyoruz mal herifler hemen çıkıp siz bunu yapıyorsunuz ama bu da şöyle bu da böyle ona da koşturun diye ötmeye başlıyor. Kahpe evlatları çıkıp bir olaya da ben yardım edeyim demez ama belli bir konuda savaş veren insanları küçümser. Türkiye'nin zihniyeti bu işte. hem bir şey yapmazlar hem de yapanın hevesini kırmaya çalışırlar. Biz her ezilen için aynı hassasiyeti gösteriyoruz siz gibi can kıyaslaması yapmıyoruz.

Aklınca köpeği küçümsemiş bir de. Köpekler sizin gibi boş beleş insanlardan çok daha değerli benim gözümde.
Geri kafalı insan söylemi.
çinde katledilen uygur çocuklarının öldürülen bir köpekler kadar dile getirilmemesine haklı olarak sinirlenen yazarın serzenişi.

evet yapılan büyük bir katliamdır. üzücü olan ise bunu dile getiren yazarın aynı düşünceye sahip olmasıdır.örnek gerekirse (#28110600) . peki asıl üzücü olacak olan nedir biliyor musunuz ? uygurlara yapılan katliamı dile getiren böyle canice düşüncelere sahip bir insan , peki biz neyiz kendimizce doğru düzgün yaşayan iyi insanlarız ama öyle miyiz tabiki değiliz bencil ve kibirli insanlarız.
beyninizi s.kmediysem konuya dönelim
sadece youtube'dan biliyorum hepiniz izlediniz ama tekrar açın bakın belki daha çok kişi farkına varır.
Bende cinde katledilen kopek dostlarimiz icin kampanyaya imza attim ve uzuluyorumda.

Basligi acan yazar hakli.

görsel

Bu nedir ya.

Sabah da okumustum haberlerde oruc tutmakda yasaklanmis (yine).
"hepimizin ermeni" olduğu bir ülkedeyiz! etmemesi normal.