bugün

şansız değil utangaç ve çekingen olmaktır.

Sosyal anksiyete bozukluğunuz var ise ki "utangaç" ve "çekingen" durumlarını buna giriyor, tedavi olun.

Üzerine yürüyün, bunun herhangi bir alternatif çözümü yok. Korkunun sizi yemesini izlemeyi bırakın. Her geri adımınızda korkunuz size 2 adım fazladan gelir. Üzerine yürüyün.

Bu hayatta şans olan tek şey ailelerimiz. Gerisi birey olabilen her yetişkin için kendi ellerinde.
Sosyal, iş ortamında -10 başlayan insanlardır açık ve net.
Hayata 10-0 geriden başlamaktır.

Özellikle çocukluk yaşlarında Mutlaka profesyonel yardım alınmalı, sosyalleşme ve rahat iletişim konularında çaba gösterilmelidir.
Erken farketme ve konunun üstüne gitme konusunda en büyük görev, ebeveynlere düşer.
Yoksa büyüdükçe iş daha da b. Ka sarıyor.
Erken teşhis, hayat kurtarır, evet..
Kendisinden istenilen her ne ise
Layıkıyla yapmaya çalışan dürüst insan olarak hatırlanacak fakat.
Günümüzde yaşanılan hayat kuralları buna saf içten olması onu zayıf kılmakta.

Hayatında istediği huzuru bulamayacak, kendisinde hep bir kusur arayan insan olacaktır..

Her 'ne olursa olsun kimseye boyun eğmeyeceğini bilmesi gerekmekte..

Zira senin kim olduğunun kimsenin umurunda değıl herkes kendi hayatını devam ettirmekte..
hayatı, ziyadesiyle fazlasıyla kaçırmak demektir. hayatımın en büyük problemlerinden biri olan bu durumu sol framede görmem ilgincime gitti açıkçası. yalnız şöyle durum var. öyle bir halde anlatılıyor ki efendi olmayın dermişcesine. aslında efendi olmak kötü bir şey değil. ama bunu iyi ayarlayamayanlar var sadece. dünyanın yüzü mü kaldı sanki. o yüzden yüzsüz olun diyorlar. dünya kötü sizde kötü davranın değer görün demeye getiriyorlar. oyunun kuralına göre oynayıp, sonunda kazanacağız. efendiliğin ne demek, efendi olmamanın çakallık olduğunu anlatmak adına. bizi, beni boş ver de, en azından bizden sonra ki kuşaklar için.
En sevdiğim insan tipi böyle bir yerde görsem gidip sarılasım geliyor ama tabii sarılmıyorum. Siz kendinizi böyle rahat hissediyorsanız hiç sorun değil böyle de çok güzelsiniz.
Kaybedenler kulübüne üyelik hakkı kazandırır.