bugün

"Fredo, abimsin ve seni severim ama bir daha asla aileye karşı birinin yanında yer alma, asla." Michael corleone
kaymakam: asalım, darağacı hazırlansın
fırıncı: mahkemesiz adam asılır mı hiç
hakim: doğru söylüyor mahkemesiz adam asılmaz
kaymakam: uzatma be bi tekme atılım işi tamam
hakim: canım sıkılıyor bir mahkeme kuralım, sen istedikten sonra ben yine asarım
kaymakam: evet adet yerini bulsun diye bi mahkeme edelim.

deli deli küpeli filmi. çok şey anlatan repliktir.
Bu mağaraya giren bir daha geri dönemedi evlat.
-Tarkan filmi
remember, remember, the fifth of november, gunpowder treason and plot. i see no reason why the gunpowder treason should ever be forgot. guy fawkes, guy fawkes, 'twas his intent to blow up the king and the parliament. three score barrels of powder below, poor old england to overthrow: by god's providence he was catch'd with a dark lantern and burning match. holloa boys, holloa boys, make the bells ring. holloa boys, holloa boys, god save the king! hip hip hoorah! a penny loaf to feed the pope. a farthing o' cheese to choke him. a pint of beer to rinse it down. a faggot of sticks to burn him. burn him in a tub of tar. burn him like a blazing star. burn his body from his head. then we'll say ol' pope is dead. hip hip hoorah! hip hip hoorah!
döverim sizi hepinizi döverim lan.
görsel
"Çay yok bok için."
Allah'ını seversen söyle gardasim beles mi aldin garıyı ?
"Bunu anana sorsana delikanlı"

Es Deli Rüzgar-Manav.
-Kardeşinle ruh avlıyorsunuz senin sorunun ne.
-Ruh hastasıyım supernatural.
"Elimde bir demet çiçekle geçtim bütün sokakları. Bir delikanlı için bu ne demektir sen bilemezsin."
-Yeditepe istanbul
aklıma geldikçe yazacağım açılış başlığıdır.

Bazı insanlar sadece dünyanın
yandığını seyretmek ister..
the dark knight.
Eyi günler efendim Rahmi Koçla Görüşecektim ben. Tamam oğlunu ver Mustafa koçu ver. Ali koçu ver bana ali koçu yakışıklıyı. Küçük kardeş kamil koç'u ver. Kamil koç nasıl aileden değil? Dışladınız mı ?
https://www.youtube.com/watch?v=1p7b_urje5y yabancılardan

https://www.youtube.com/watch?v=wjm_qrawspa bizden
görsel
bilemiyorum altan.
"yalancıyı kazırsan, altından hırsız çıkar" - Ray filminden
- Nasılsın, Şükran Teyze?
- iyiyim Bekir.
- iyi iyi, iyi olmayıp da ne yapacağız. iyi olacağız be iyi.

(bkz: kader)
- Hayat filmlerdeki gibi değil. Hayat çok daha zor. git buradan. Roma'ya git, daha gençsin. Gelecek senin. Ama ben yaşlıyım. Seni daha fazla duymak istemiyorum. Hakkında söylenecekleri duymak istiyorum.
görsel

Var mısın yok musun?

Film= Cesaretin var mı aşka?(Jeux d'enfants)
görsel
görsel
- evet beyler. benim kumarım biter. hepinize bol şans. oğlum çantayı al gel.
- ekrem abi, bi beş dakka daha oynasaydık be abi.
- kaçıcam hüseyin kardeş, işim var.
- bari zardan düşseydin be abi... ekrem abi, iki zara yüz bin verdik, bi beş dakka daha oyna zardan düşelim be abi, sonra kalkarsın...
- ne zaman kalkacağımı sana mı soracam aslanım ?
- iyi abi niye sert yapıyosun ? tamam kalkalım kalkalım da ayıp oluyo...
- kumarın ayıbı olmaz hüseyin kardeş. herkes kendi parasıyla oynuyo burda. hayırdır senin bi sıkıntın mı var ?
- hayırdırı ne ekrem abi ? iki zara yüz bin verdim. her seferinde aynı şeyi yapıyosun. bizi mi kopartıyosun anlamadım ki...
- kim kimi koparıyo ?! kendi payın amına koyyim !! sen bize iş mi koyuyon lan !
Beni beni bihterini?
geçmişini unut ki, iyi bir geleceğin olsun manny.

(bkz: buz devri)