bugün

yataktan hassiktir edasıyla kalkar, kahvaltısını yaptıktan sonra akşamı bekler, uyusam diye..
hiçbir amacı yoktur gün içinde..
ya hayat anlamsız geliyordur ona ya da kendi gücünün farkında değildir.. öz güveni olabildiğince dipte, kendisine saygısı yok denilecek kadar azdır.
yaşanmaz hayatların en anlamlısını çeker kendisi..
belki kısa sürelidir, belki de hiç geçmeyecektir bu kara bulut üzerinden bilinmez..
yoktur. umut bitince hayatı sonlandırma girişimleri başlar.
umuttur insanı yaşatan, biterse yaşama sevinci de biter.
vardır. sonuçta allah korkusu denen şeyde var ve umudu olmasa bile hayatı sırf hayatın onu yönlendirdiği gibi yaşayabilir. amaçsız sadece var olduğu için.
umudu olan insandır sadece umudu olmadığını zannediyordur. umut, yaşamın devamlılığı isteğine hizmet eder.
melankoli tavan yapmış insandır. birdaha asla bu yalandan ve boktan oluşmuş dünya hayatı için hayalleri ve umutları olmasa da, ölmez sağ kalırsa çok çok yakında pek çok kişiden daha fazla özgüven ve özsaygıya sahip olacaktır, cennetin kapısını keşfedecektir. hiç heyecanlanmaması gerekmektedir, düşünmekten ve araştırmaktan korkmaması gerekmektedir. kafayı yeme korkusunu atmalıdır, etraftakiler çok akıllı sanki. silkelen de bir bak, sonunda ölüm olan bir dünya için nasıl sağa sola koşturuyorlar adeta bir rüya gibi anlamsız koşturmalar, kendilerini devamlı biryerlere beğendirmek için başkaları oluyorlar, o sana laf edenler henüz 2 elleriyle bir sik doğrultamamış adamlar sadece sana öyle söylüyorlar, kendileri olmaktan korkuyorlar, hepsinin tek sebebi bu dünyada bir gün öleceklerini ve aslında çok sağlam kurgulu ortak bir rüyada hergün oradan oraya savrulduklarını farkedememeleri. ama sen farkediyorsun.

kendilerine son sözüm: rahat ol kardeşim hepsi geçecek tek ihtiyacın inanç ve sabır.
Zor bulunan insandır. Hayattan umudu kalmayan insan genelde intihar yolunu seçer. Beklentisi ve umudu olmayan insanın yaşamaya devam etmeye çalışması zaten abestir.
(bkz: ot)
sadece nefes alıyor, bir umudu olmasını umuyordur.
Varlığıda yokluğuda bir olan ortalıkta ruh gibi dolaşan insan.
(bkz: bitkisel hayat)
hayat batmış gibi hisseder. genelde geçicidir. panik atak hastalarında görülme oranı yüksektir.
allaha sığınıp işine devam etmesi gereken kişidir.
gece yatmak sabah kalkmak bilmeyen insandır. hele ki bu yaz günlerinde yarasa hayatı onun için bulunmaz hint kumaşı gibidir. kanımca bazı zamanlar özeneli hayatları bazı zamanlar ise çocuklarımızdan uzak tutulması gereken hayatları vardır.
not:yinede severim kendilerini
(bkz: amaçsız insan)
Umudu olmadan yaşayan insan gereksiz lüzumsuz değildir. Ama neden böyle yaşadığını bulmak gerekir tabi ki mesala başına ne geldiğini araştırarak ona bir umutışığı olmamız gerekebilir. Tabi bu umudu olmayan insanıı yeni ergenler hava içinde kullanıyor. Bilmem pesimistlik bilmem hayat bakış açısı ayağına bir kız tavlamak için yapmadıkları ibnelik kalmıyor kısacası. Umudu olmayan insan yoktur umut bağlayamayan insan vardır bana göre.
yoktur , moleküler boyutta dahi olsa umudu vardır .
Benimdir.

Umudum isteğim amacım hedefim yoktur.

Peki neden böyle ?

inanın bilmiyorum.
Yoktan yere nefes alan insandır.
Hepimiz öleceğiz ve ben bu gerçekle yaşayarak bir umuda bağlanamam. Ne olacağı belli olmayan Günlerimiz var biz onlara yatırım yapmak için uğraşıyoruz. Güzel günler görebilmek için istemediğimiz şeylere katlanıyoruz ve ihtiyaçlarımız bu kadar basitken onları zorlaştıran bir sistem var. Ve ben bunları düşündükçe anı yaşamayı daha cazip buluyorum.
Umudu yoktur ama sorumlulukları vardır , oda bitince nezle olup ölür.
en son umutlar ölürmüş, yaş ilerledikçe daha iyi anlıyor insan.
umut ölmemeli.
Kaybedecek bi şeyi kalmamıştır denebilir.
Alayım sorularınızı.
Dramatize etmeye gerek yok, insan bu anasız yaşıyor babasız yaşıyor. Umutsuz mu yaşayamayacak.