bugün

koyu bir fenerbahçe taraftarı olan şahsımın içine düşmek üzere olduğu durum. fenerbahçe'yi bir chp takımı haline dönüştürüp içimde yanan sarı lacivert ateşi söndürmek üzere olan bu gruptan ricam fenerbahçeliliğin siyaset üstü bir şey olduğunun farkına varılması. armasını öptükleri takım belki de küfür ettikleri osmanlı devletinden miras ve her kesimden inanç ve görüşe sahip insanın içinde bulunduğu bir takımdır.
her maç siyasi slogan atan ulusalcı kadıköy grubunun ötekileştirdiği farklı görüşlere sahip fenerbahçeliler artık gönül rahatlığıyla takımını destekleyemez oldu. iddia ediyorum şahsımın fenerbahçe'ye yaptığı maddi manevi destek birçok kadıköylü'den daha fazladır. ancak fenerbahçe'yi sahiplenip sanki homojen bir görüşe sahip taraftarları olan bir takımmış görüşü veren fenerbahçeli kardeşlerimizden ricam artık fenerbahçe'yi kendi görüşlerini empoze etmek için kullanmamaları.
zira fenerbahçe chpli kemalistlerin değil tüm türkiye'nin göz bebeği canıdır.
fenerbahçe'yi rahat bırakın.
Sacmadir.
Atilan sloganlarin adresi bellidir. Ya sol açıktan ya Fenerbahche ya vamos bien ya unifeb ya da şöyle diyelim...gfb hariç diğer birçok taraftar grubundan duyulur. Bu da denildiği gibi Fenerbahçemin kapsamindan kaynaklanır. Ayrıca tek partiye indirgemek yanlis olur çünkü Fenerbahçe halktir halk yenilmez !
bir insan layığıyla fener'den nefret etmeyi başardığı zaman yerine koyabileceği, mukayese edebileceği başka bir nefret çeşidi bulması zordur.
bir galatasaraylı olarak aksine benim helal olsun lan dediğim durumdur. 26 yıllık hayatımda ilkkez fenerbahçeye sempati duydum.

ha öte yandan chp ye yobaz diyen bi dallama gördüm lan yukarda. bunu sana bırakyorum ernesto che.
(bkz: geçen gün yine mağdurum)
fenerbahçe taraftarı olmayan, olamayacak, olmaması gereken insan söylemi zira taraftar dediğin takımından nefret etmez. etmemeli. siyasal ideolojiye sahip olmayan bir fenerbahçeli olarak diyorum canım kardeşim.
çok önemli bir hatayı gözler önüne seren yanılgı.
açıklamak ve üzerinde birkaç laf etmek gerekiyor bu hatanın. başlayalım.
31 mayıs 2013 tarihinde vicdanı olan herkesin rahatsızlık duyduğu bir olay meydana geldi. bu olaya sadece fenerbahçeliler değil, beşiktaşlılar, galatasaraylılar, trabzonsprlular, eskişehirsporlular, kısacası türkiye' nin her yerinden milyonlarca insan tepki gösterdi.
aylardır fenerbahçe ve beşiktaş gezi direnişi sebebiyle göğe çıkartılırken bu yolla galatasaray' a saldırılmaya çalışıldığını izliyor ve sinirleniyorum. ben galatasaraylıyım. belki istanbul' a, taksim' e gitmedim ama kalbim oradaki çocuklarla birlikteydi. ben de içimdeki tepkiyi şehrimde yürüyerek gösterdim.
anlaşılması gereken şudur ki, gezi direnişi sadece fenerbahçelilere ya da beşiktaşlılara mal edilemez. gezi direnişi yapılan haksızlığa tepki gösteren tüm türklerin kalbinde, ellerinde gerçekleştirilmiş bir direniştir. yani bu yüzden bir takımı göğe çıkarmak da başka bir takımı yerin dibine sokmaya çalışmak da ayıptır, yanlıştır.
çünkü orada sadece tek takımın taraftarı yoktu. sadece çarşı yoktu, genç fenerbahçeliler yoktu. unutulmamalı bu gerçek.
sporun birleştirici tarafını yok eden sporu ayrıştırma aracı olarak kullananların yol açmak üzere olduğu nefret.
rahat bırakın gençler sizi gençlik hülyalarınızdan fazlasıdır fenerbahçe. yedi sülalenizden daha fazla fenerbahçeli olan ama ak parti yüzünden içeri alınmak istenen nihat özdemir'in yönetici olduğu takımdır fenerbahçe.
benim kızdığım hadsizlik.
gezi olaylarına gelince hiçbir yerini hiçbir zaman desteklemedim ve bununla övünüyorum da. sizinle aynı görüşte olmak zorunluluğum yok bunu iddia ederseniz katıksız faşist ve zorba olursunuz.
ben sadece takımımın maçlarını izlemek istiyorum.
huzur verin ve susun.